Omena Mensah potrafi zaskoczyć! Od kilku tygodni regularnie pojawia się z wielkim afro na głowie! Fryzura chyba spodobała się Edycie Herbuś na obie Panie pokazały się we włosach afro na otwarciu centrum handlowego na Placu Unii. Jak wypadły obie i jak stworzyć takie afro na głowie? Warto?

Zaczęła Omena

Modę na afro zapoczątkowała pogodynka o orientalne urodzie, która już kiedyś miała włosy afro. Zresztą sama w wywiadach mówiła, że ma naturalnie kręcone włosy, więc dla nie zrobienie takiej fryzury to chyba mniejszy problem niż dla tancerki Edyty Herbuś. Omena ma bardzo okazałe afro, ale wbrew pozorom fryzury pogodynki TVNu nie jest chaotyczna! Żeby mieć takie afro trzeba troszkę popracować….

afro

Omena Mensah/KAPiF

jak zrobić afro

Edyta dogania?

Edyta Herbuś nie ma naturalnie kręconych włosów, a więc efekt prawdopodobnie został osiągnięty w salonie fryzjerskim. Do takiej fryzury Edyta wybrała długą czarną, opinającą sukienkę i szminkę w kolorze fioletowym. Jak wyszło? Oceń sama!

jak zrobić fryzurę afro

Edyta Herbuś/KAPiF

o1

Jak zrobić fryzurę afro?

Są oczywiście metody, aby osiągnąć takie włosy w domu. Afro wygląda dobrze jeśli masz nie dłuższe włosy niż do ramion, im dłuższe włosy tym trudniej zrobić afro:

[dropcap_green] 1 [/dropcap_green] W salonie fryzjerskim – w salonach afro robi się podobnie jak trwałą, fryzjerka pryska Ci włosy specjalnym płynem do utrwalania, a później nawija Cienkie pasemka na wałki do trwałej i zaprasza Cię pod ,,maszynę”, czyli dużą suszarkę, które kiedyś były domeną PRLu (ale bez obaw – teraz mają systemy chłodzące i działają dużo szybciej niż ich starsze koleżanki). Po 15-20 minutach na twojej głowie pojawi się burza loczków, które fryzjerka dodatkowa podnosi i układa na klasyczne afro.

[dropcap_green] 2 [/dropcap_green] W domu – zastanawiasz się jak zrobić fryzurę afro w domu? To nic trudnego. Możesz użyć:

  • cienkiej lokówki, maksymalnie ją nagrzać, włosy wziąć na piankę i pasemko, po pasemku nawijać na lokówkę spiralnę od końcówki, aż do nasady. Ta medoda jest dość czasochłonna, ale sprawdza się nawet przy długich włosach.
  • Możesz również nałożyć drewniane wałki do afro (można kupić w internecie).
  • Możesz samodzielnie zrobić też papiloty (kawałek sznurka i owinąć każdy papierem). Zrób trochę grubsze, bo cienkie bardzo CI skręcą włosy
  • Spiralki do czyszczenia fajek – nawiń po prostu

Pamiętaj, że efekt loczków wychodzi lepiej jeśli zakładasz wałki na mokre lub wilgotne włosy, potem suszysz i oczywiście zostawiasz na noc, czy na popołudnie!