W każdej stylizacji, która nie jest oczywiście sukienką, potrzebujesz jakiejś bazy. Prezentujemy pomysły na bluzkę bazową, taką, którą możesz założyć do większości spódnic, czy spodni. Jaka powinna być bluzka bazowa? Jaki kolor powinna mieć? Czy mam taką w szafie?

Co to w ogóle jest bluzka bazowa? To taka rzecz w naszej szafie, którą z powodzeniem możesz założyć i do spodni i do spódnicy, nieważne, czy będzie to MAXI, czy MINI. Każda Kobieta powinna mieć w szafie przynajmniej dwie bluzki bazowe. Jakie cechy powinna mieć taka bluzka bazowa? Oto najważniejsze rzeczy jakie musisz o niej wiedzieć, zaczynamy porady modowe:

KOLOR – bluzka bazowa to ciuch, który nie powinien bardzo razić w oczy, wybierając bazową bluzkę kieruj się w rejony kolorów beżowych i cielistych tzw. nude. Możesz wybrać ewentualnie pudrowy, bardzo delikatny róż. Te zestawy kolorystyczny, który nie będzie raził w oczy, beże i nude pasują i do jeansu, pasteli jak również do kolorów bardziej odważnych, a nawet czerwonego!

MATERIAŁ – nasze porady modowe kręcą się również wokół materiałów z jakich może być wykonana bluzka bazowa, dobrze, aby ten ciuch był bardziej zwiewny, dobrze widziana wiskoza i jedwab, które sprawdzą się do większości innych materiałów.

DODATKI – teraz zastanówmy się, czy taka bluzka może być czymś przystrojona. W tym sezonie bardzo modne są przecież cekiny, jety i koraliki. Jeśli zastanawiasz się jak się ubrać, to podpowiadamy, że taka bluzka może mieć jakieś jety, ale muszą być bardzo stonowane, nie mogą stanowić motywu przewodniego Twojej modnej bluzki.

FASON/KRÓJ – przede wszystkim bluzka nie może być za długa, odpadają tuniki. Najlepszą długością bluzki bazowej jest wysokość kości miednicy (tu powinna się bluzeczka kończyć), nie może być również bardzo szeroka, ale pamiętaj, że obcisła i dopasowana również nie, bo nie będzie odpowiednia np. do cygaretek. Najlepszym dekoltem jest łódka, serek nie jest wystarczająco uniwersalny! Teraz będzie to bluzka do wszystkiego!