Jesteś miłośniczką broszki? Jeśli lubisz te charakterystyczne ozdoby, to usiądź wygodnie, bo marka Apart wypuściła właśnie na rynek kolekcję bursztynowych broszek ze wzorem motyla, które będą pasowały do jesiennego płaszczyka (np. w kolorze beżowym, czy brązowym), ale również sprawdzą się jako ozdoba swetra, czy bluzki.

Czy broszka to już przeżytek i babcina ozdoba? A może ta malutka ozdoba wraca na modowe salony? Czy wiesz, że broszka jest jedną z pierwszych ozdób w historii ludzkość?

Historia broszki

O broszce można pisać dużo, bo na ślady małych, wytapianych w brązie ozdób ze szpilką można natrafić czytając o starożytnym Egipcie! Znana była również w czasach antycznej Grecji i Rzymu. Broszki wytapiano w specjalnych formach o różnych kształtach (od twarzy bogów, bo wzory kwiatowe), najpierw z brązu, później z miedzi, złota i srebra. Broszkę znało również Cesarstwo Bizantyjskie, a do średniowiecza funkcjonowała pod nazwą fibula.

broszka

Bursztynowa broszka/Mat.prasowe Apart

Broszka (fibula) spełniała dwie funkcje, po pierwsze dekoracyjną, kobiety wpinały broszę w ubrania, po drugie była ozdobną agrafką, która spinała ze sobą szaty! Broszkę chętnie dawał również pan młody na prezent swojej narzeczonej w dniu zaręczyn! Później moda na broszki minęła, aby rozwinąć się w okresie Oświecenia (szczególnie modne we Francji). Obecnie broszki używa się wyłącznie do celów dekoracyjnych i tylko przez Kobiety.

bursztynowa broszka

Broszka Apart

Apart wie, że w tym sezonie powraca moda na broszki i to nie byle jakie, bo bursztynowe. Wzór motyla wygląda nowocześnie, ale zarazem zachowuje ducha klasyki, może dlatego nudziarze tak bardzo spodobały się te modne broszki.

fibula

Taką broszkę możesz wpiąć w płaszcz, szczególnie ładnie będzie prezentowała się do kolorów beżowych, brązowych i a la cappuccino. Broszki Apart mają malutką szpilkę, więc nie zniszczą ubrania, a co najważniejsze podkreślą elegancję stylizacji. Takie broszki pasuję zdecydowanie Kobitkom 25+. Cena takich broszek to 219zł, 319zł i 519zł

broszki

Masz ochotę na broszkę? A może szukasz fajnego pomysłu na prezent? Broszka to eleganckie i zawsze dobre rozwiązanie, nie zobowiązujące i bardzo klasyczne, nudziara poleca!

broszka5