Jedna brew większa od drugiej? Masz ciągły problem z kształtem, albo henna trzyma Ci bardzo krótko? Do Polski przyszła modna na brwi permanentne, które będą Ci się trzymać nawet do 2 lat! Czy warto zainwestować pieniądze w zabieg, na co uważać i przede wszystkim do kogo się udać na taki zabieg?

Makijaż permanentny brwi to zabieg ukochany przez zagraniczne celebrytki. Na punkcie idealnie równych brwi szaleje np. Kim Kardashian wraz ze swoimi siostrami, a w Polsce takie brwi ma Natalia Siwiec.

Jak to się robi?

Na makijaż permanentny brwi umawiasz się z kosmetyczną lub wizażystką. Koniecznie zapoznaj się z opiniami o kobiece, najlepiej poproś o zdjęcia klientek, które już u niej robiły takie brwi, wypytaj o dobry salon kosmetyczny. To podstawa jeśli chodzi o zabiegi permanentne, bo jak raz zrobisz to już NIE DA SIĘ poprawić! Nawet laserem!

brwi permanentne

Kim Kardashian kocha permanentne brwi! fot. Instagram

Ile się trzyma?

Brwi permanentne robi się podobnie jak tatuaż. Pod twoją skórę aplikowany jest barwnik, który trzyma się od 2-5 lat. Realnie, po 2 latach musisz znów robić, bo barwik po prosu się wypłukuje. Niestety, coraz częściej na forach internetowych dziewczyny żalą się, że po jakimś czasie barwik zmienił się w lekko różowy, lub zielonkawy. Na rynku coraz gorsze barwniki, a więc zabieg wbrew pozorom niesie ze sobą ryzyko! Kosmetyczka robi Ci taki zabieg do 3 godzin.

[gfpoll id=”2″ width=”600″ height=”400″ legend=”none”]

 

Czy to boli? Jak wygląda zaraz po?

Nie boli, bo aplikowana jest specjalna maść znieczulająca. Przez pierwszy tydzień wygląda to dość strasznie, więc najlepiej brwi permanentne robić, gdy ma się urlop, albo przerwę od pracy. Brwi wyglądają na początku nienaturalnie i robi się na nich strupek, którego absolutnie nie można zdrapywać! Wtedy smarujesz brwi maścią łagodzącą. Po ok. tygodniu strupek zaczyna odpadać, a brwi przyjmują dopiero wtedy normalny wygląd.

makijaż permanentny brwi

Natalia Siwiec także ma idealnie wyprofilowanie brwi fot. KAPiF

Burza w internecie

Zanim zdecydujesz się na taki makijaż poczytaj fora, wiele kobiet żali się, że są niezadowolone z zabiegu, że brwi po czasie płowieją, zmieniają kolor na różowy lub zielonkawy. Wszystko jest kwestią znalezienia odpowiedniego salonu, a więc zrób research w swoim mieście.

Ile to kosztuje?

Za profesjonalny zabieg (pierwszy z uzupełnieniem) zapłacisz ok. 900zł. Jeśli ktoś proponuje Ci brwi permanentne za 200zł to znaczy, że coś jest nie tak…