Dzisiaj nudzi@ra przygląda się sławnym i bogatym mamom i odpowiada na pytanie, czy być sławną mamą to to samo co być prawdziwą mamą?

W mediach króluje wizerunek uśmiechniętej i spełnionej mamy, która świetnie radzi sobie z życiem zawodowym, zarabia mnóstwo pieniędzy, jest fantastycznie ubrana, umalowana, ma zawsze zrobione włosy i stadko dzieci, które kocha nad życie. To tyle jeśli chodzi o bajki, a teraz wróćmy na ziemię…

Baby boom to nic nowego w showbiznesie, rozpoczyna się od dwóch, trzech aktorek, a później ogrania całe plany serialowe, bo jeśli ona może to dlaczego nie ja? Małgorzata Socha, Anna Mucha, Karolina Malinowska i wiele innych zachwala macierzyństwo, wozi swoje pociechy w wypasionych wózkach i uśmiecha się do kamer….

sławne mamy

Anna Mucha/KAPiF

Czy Ty też tak możesz? Spokojnie, macierzyństwo to nie kara, ale to również nie pasmo szczęśliwości! Oto ,,być mamą” po polsku, czyli czym różni się codzienność polskiej mamy od życia sławnych i bogatych? Sławne mamy to nie to samo…

[dropcap_green] 1 [/dropcap_green] Niania, może pielęgniarka? – czy ty też masz taki wybór, gdy rodzi się Twoje dziecko? Raczej nie. Chociaż wsparcia możesz zawsze szukać u mamy, czy teściowej, pamiętaj jednak, że coś za coś. Jeśli Ty zgodzisz się na ,,pomoc” z zewnątrz, mamusia zacznie wymagać ,,współwychowania” twojego maluszka!

[dropcap_green] 2 [/dropcap_green] Nieprzespane noce vs. pełen makijaż – to największa zmora przyszłych mam, czy poradzę sobie w nocy, czy będę mieć jeszcze czas dla siebie? Przecież aktorki wyglądają tak pięknie zaraz po porodzie! To fakt, ale tylko dlatego, że pomaga im sztab, a Tobie nie. Przygotuj się na dwa, trzy ciężkie, bardzo trudne miesiące, jednak po czasie to ustanie, a dziecko złapie wreszcie rytm.

być mamą

Małgorzata Socha, Karolina Malinowska/ KAPiF

[dropcap_green] 3 [/dropcap_green] Obiadki domowe – jeśli gotowanie było twoim obowiązkiem to po ciąży nic się nie zmieni, nadal będziesz zobligowana robić jedzenie, gwiazdy mają ułatwioną sprawę, często to dla nich się gotuje, więc ułóż w głowie plan pogodzenia starych obowiązków z nowymi!

Być mamą – to piękne hasło, kryje się za nim wiele radości, ale również smutków. Niektóre Kobiety piszą na forach, że zdarzyło im się nieraz zapłakać…Nie kieruj się życiem gwiazd z pierwszych stron gazet, ale bądź optymistką – od tysięcy lat Kobiety mają dzieciaki i potrafią wszystko ze sobą pogodzić!