Chcę zrobić tatuaż! Podjęłaś już decyzję, ale to spontaniczna decyzja, zanim przekroczysz salon tatuażu powinnaś dowiedzieć się więcej, jak wygląda samo robienie tatuażu? Czy to boli? Jak dbać o to małe dzieło sztuki i czy nie będziesz żałować?

WARTO?

Zdobienie ciała znane jest już od wieków, ludzie robili to głównie z przyczyn religijnych i kulturowych, dzisiaj tatuaż ma cieszyć oko i wyróżniać z tłumu, dzięki niemu poczujesz się inna od wszystkich, wyjątkowa. Ale zanim padnie hasło chcę zrobić tatuaż, zastanów się najpierw:

1. Czy tatuaż nie będzie przeszkadzał w znalezieniu pracy w Twoim zawodzie – widoczne tatuaże ciągle jeszcze w polskim społeczeństwie postrzegane są jako przejaw historii kryminalnej! Zastanów się, czy w przyszłości tatuaż nie zmniejszy twoich szans na rynku pracy. Może zrobić go w mniej widocznym miejscu?

NA CO UWAŻAĆ?

Jeśli nadal uważasz, że tatuaż warto sobie zrobić to teraz musisz wybrać porządny salon tatuażu. Czym się kierować, gdy podjęta jest decyzja: chcę zrobić tatuaż? Przede wszystkim sterylnością zakładu, to inwazja w Twoje ciało, więc masz prawo patrzeć i pytać. Nie wchodź do pierwszego, lepszego salonu i już! Zapytaj w salonie o autoklawy, to narzędzia do sterylizacji sprzętu, zapytaj w jakich pojemniczkach trzymają barwniki (powinny być jednorazowe i malutkie) i co najważniejsze, zobacz, jak robi się tatuaż innej osobie w tym salonie. Czy tatuażysta ma rękawiczki lateksowe? Jeśli te zasady nie są spełnione to Twój tatuaż może przyczynić się do wielu skutków ubocznych, a nawet zakażeń! UWAŻAJ!

KOGO WYBRAĆ?

Nie wybieraj też pierwszego, lepszego mistrza tatuażu. Niestety, wielu nie ma wielkich zdolności artystycznych. Poszperaj na forach w twoim mieście, poprzeglądaj w salonie gotowe wzory, poproś artystę o wykonanie specjalnego wzoru dla Ciebie (jeśli masz pomysł), gdy będzie się wykręcał to UWAŻAJ! To znak, że w jego żyłach nie płynie krew artysty.

JAKI WZÓR?

Nie powiemy Ci co jest modne, każdy ma swoje przekonania, ale dobrze sprzedają się wzory zwierzęce i motywy kwiatowe (szczególnie kwiat wiśni). UWAŻAJ przy napisach z obcych języków, a szczególnie chińskim i japońskim, jedna kreska inaczej i kurczak z warzywami gotowy:)

CZY TO BOLI?

Poczytaj fora internetowe, pisz hasło tatuaż opinie, warto poczytać zanim zdecydujesz się sama! Ból jest względny, ale to przecież igła pod skórę, więc przygotuj się na ból, najbardziej bolące miejsca to: za uchem, kostki, łokcie, najmniej: ramie, udo i pośladek.

CO PÓŹNIEJ?

Nie wychodzisz z salonu z gotowym tatuażem, teraz czeka Cię kluczowy czas – pielęgnowanie. Tatuator przyłoży folię, którą masz ściągnąć po dotarciu do domu. Tatuaż smarujesz kilka razy dziennie maścią gojącą, lub Bepanthenem, unikasz kąpieli (raczej prysznic lub podmywanie), nie opalasz się, nie pocisz, nie golisz tego miejsca!. Po kilku dniach na tatuażu pojawia się strupek – nie zdzierasz go! Odczekasz, aż sam odleci – wtedy tatuaż gotowy!

Chcę zrobić tatuaż?