O creepersach powiedziano już bardzo wiele, pojawiają się i na wielkich wybiegach mody i na co dzień na naszych rodzimych ulicach. Oczywiście dużo więcej jest ich w Wielkiej Brytanii, czy USA niż w Polsce, ale spokojnie, powoli docierają i do nas, a zakładają je wbrew pozorom nie tylko nastolatki! O fenomenie creepers nudziara pisała już kilka razy, a dzisiaj chce zaprezentować takie, które można kupić w Polsce i pochodzą od oryginalnych producentów cenionych na zachodzie. Gdzie je dostać i jakie są najbardziej znane na zachodzie creepersy?

creepersy tuk

Buty T.U.K/sklep creepers.pl

Kto nosi?

To buty, które pojawiają się często w stylizacjach blogerek. Zakłada je np. Maffashion. Buty nie przestają szokować i mimo upływu kilku dekad nadal budzą duże kontrowersje. Kojarzone są z punk rockiem i gotykiem, ale ich powstanie nie miało nic wspólnego z muzyką! Chcesz dowiedzieć się więcej o historii creepersów i w jakich krajach najczęściej się je nosi? Będziesz zaskoczona!

 creepersy cockney

Creepersy COCKNEY/sklep creepers.pl

Oryginalne creepersy…

W internecie aż roi się od sklepów, które sprzedadzą e butyCi taki, ale jakie są te creepersy orginalne, w których kochają się Brytyjki? Jeśli szukasz producentów oryginalnych zapoznaj się z ofertą takich jak NEVERMIND, COCKNEY, NEW ROCK, T.U.K i DEMONIA. To właśnie te nazwy wymieniane są zazwyczaj na zachodzie jeśli chodzi o markę creepers.

creepersy newrock

Creepersy NEW ROCK/sklep creepers.pl

Jak nosić?

Te buty creepersy mają tzw. ,,słoninę”, czyli wyższe podbicie w rodzaju koturny, ale od klasycznych koturn wyróżnia je przede wszystkim materiał podeszwy oraz to, że jest zupełnie płaska, to właśnie dzięki temu designowi rozgorzała taka dyskusja na temat tych butów! Noga w creepersie wygląda ,,inaczej” niż w zwykłym bucie, a i stylizację trzeba odpowiednio dopasować. Creepersy lubią się ze spodniami rurkami, luźnymi materiałami, cekinami i ćwiekami. Same w sobie są bardzo strojne, więc nie potrzebują wielu dodatków!

creepersy nevermind

Creepersy NEVERMIND/sklep creepers.pl

Masz już?

Nudziara jest ciekawa, że masz już creepersy? A może nie podobają Ci się te kontrowersyjne buty? Chcesz takie mieć? Masz pomysł na własną stylizację? Zanim zdecydujesz się na creepersy sprawdź, czy oby nie są podróbkami, których niestety wiele na rynku!