Zrobiły międzynarodową furorę, chociaż szczerze mówiąc nie widziałam ich w tym roku na ulicach USA, ale są obecne w Hollywood. Można je kochać, albo nienawidzić. Oto creepers, buty które wzbudzają kontrowersje, a siostry Olsen za nimi wprost szaleją!

Zastanawiasz się nad creepersami…creepersy co to w ogóle za buty? Zrobiły szaloną karierę szczególnie na Wyspach Brytyjskich, moda na te buty trwa w najlepsze, a sklepy prześcigają się w modnym wzornictwie. Są to alternatywne buty na grubej, ale płaskiej podeszwie, które mogą nosić zarówno Panie jak i Panowie. Creepers z powodzeniem można nazwać butami gwiazd, bo to właśnie w latach 70. zaczęli je nosić muzycy alternatywnej muzyki. Pamiętasz zespół The Cats? Oni kochali te buty, a przecież byli mężczyznami!

Z czasem creepersy stały się wyznacznikiem mainstreamu, a w tym sezonie moda na creepers znów buchnęła i wszyscy chcą je mieć! Największą popularnością cieszą się w środowiskach punkowych i rockowych, ale projektanci szybko dostrzegli, że buty mają potencjał i obecnie w sklepach można dostać linię i dla nastolatek, Pań w średnim wieku, jak i babeczek dojrzałych.

Jedno jest pewne – musisz mieć odrobinę odwagi, aby je nosić! A ile kosztują creepersy? Ceny tych ekscentrycznych butów wahają się mocno, w DeeZee za creepersy trzeba zapłacić ok. 109zł. Jeśli szukasz creepersów z metką UNDERGROUND (najmodniejsza marka dla bucików w UK) musisz przygotować się na 300zł i w zwyż!

Do czego nosić creepersy? Przede wszystkim wystrzałowe legginsy, im ciekawszy wzór, tym lepiej! Fajnie wyglądają do legginsów w odcieniach starego złota i srebra. Na górę top na ramiączka z nadrukiem, albo luźniejszy T-shirt. W Stanach Zjednoczonych creepersy zakłada się nawet do eleganckich sukienek! Dobrze wyglądają również do spodni szerokich u góry i zwężających się w dół. Lubią jeans, lateks, błyszczącą skórę i nieład na włosach. Jeśli zastanawiasz się jak się wystylizować do creepersów spójrz na styl Rihanny, piosenkarka je kocha!

Masz ochotę na creepersy?