Ostatnio internet obiegły zdjęcia Małgorzaty Sochy z Konferencji Tous – zegarków, których jest ambasadorką. I co? Jak wygląda Małgorzata Socha po ciąży i czy faktycznie każda może tak wyglądać?

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy mieć dziecko, czy da radę, czy wytrzyma pierwsze tygodnie legendarnych nieprzespanych nocy, ciągłego zmęczenia i rozdrażnienia. Aż tu otwierasz internet i widzisz wypoczętą twarz Małgorzaty Sochy od razu po ciąży, uśmiechniętą Annę Muchę zachwalającą cud macierzyństwa, czy Kasię Cichopek, która z tonami lukru opowiada jak to cudownie mieć dziecko…A Ty, słuchasz koleżanek-mam i nie wiesz, czy aktorki żyją na tej samej planecie, co zwykłe Kobitki!

Internetowe wojny ciążowe!

Ciąża to dla wielu poważna decyzja, polskie Kobiety coraz później rodzą pierwsze (i często jedyne dziecko). Najnowsze badania mówią, że im Kobieta lepiej wykształcona i ,,ustawiona” tym wbrew pozorom ma mniejszą ochotę na dziecko. W internecie wrze, jedne wyzywają drugie, młode mamy chcą wmówić ,,głupotę i egoizm” Kobietom, które dzieci jeszcze nie mają, a,,społecznie powinny’‚, natomiast bezdzietne Kobiety zarzucają matkom ,,zaklinanie rzeczywistości”.

Dlaczego jeszcze nie masz dzieci?

Wiele Kobiet bezdzietnych pisze o olbrzymiej presji ze strony teściowej, matki, i innych zainteresowanych ich sprawami łóżkowymi członkiń rodziny. Kobiety są ,,społecznie zmuszane” do rodzenia dzieci, bo tak trzeba i egoistką się jest, gdy świadomie nie chce się dziecka mieć! Są również takie Kobiety, które otwarcie przyznają, że instynkt macierzyński wziął górę i są szczęśliwe z bycia mamami, ale nie namawiają nikogo na posiadanie potomstwa, bo to niełatwa droga…

czy mieć dziecko

Małgorzata Socha/KAPiF

Anty-reklama macierzyństwa po polsku

Ile Kobiet, tyle opinii. Jedno jest pewne – matki Polki niekoniecznie ,,macierzyństwo po polsku” reklamują, bo jak Kobieta zastanawiająca się nad posiadaniem potomstwa ma być przekonana jeśli czyta i słyszy tylko narzekania ze strony aktywnych forumowiczek-mam, to tak jakby to macierzyństwo nie było zupełnie niczym przyjemnym, a tylko społecznym ,,obowiązkiem”. Jest jednak nadzieja – powstają również ,,baby blogi” w których młode Kobiety zaczynają myśleć bardziej zachodnio, dostrzegać jasne strony macierzyństwa, a nie tylko te marudne i ciemne i na pytanie czy mieć dziecko, odpowiadają, że TAK!

Aktorka prawdy CI nie powie!

Jeśli myślisz czy mieć dziecko nie sugeruj się ani pełnymi jadu młodymi mamami, które nie wiadomo dlaczego zrażają kolejne Panie do rodzenia dzieci i przedstawiają macierzyństwo jako pełne udręki męki, które kończą się po jakichś 18 latach, ani nie sugeruj się cukierkowymi słowami i wypoczętymi twarzami celebrytek, które stać na nianię lub nianie 24/7 oraz szereg udogodnień dzięki temu, że mają dużo więcej pieniędzy niż TY. Te mamy, które są zadowolone z bycia mamami prawdopodobnie zajmują się czymś innym niż wpisami internetowymi! Kieruj się głosem serca, gdy zastanawiasz się czy warto mieć dziecko!