Cześć Kochane!

Jak dbać o włosy, oto jest pytanie. Moja przygoda z pielęgnacją włosów rozpoczęła się w momencie, gdy wyszłam z płaczem z salonu fryzjerskiego po pierwszych zrobionych pasemkach, wyglądały tak, jakby ktoś rozbił jajko na mojej głowie, a z dnia na dzień z pięknych, dość zadbanych włosów zaczął robić się perz.

Miałam również przygodę typowo włosowo-akademikową (która ze studentek jej nie miała!), gdzie zgodziłam się na farbowanie i obcinanie włosów przez samozwańczą fryzjerkę. I co? I dwa lata musiałam walczyć, żeby z wielkiej szopy powstało coś na kształt ludzkich włosów!

Moje codzienne kosmetyki do pielęgnacji włosów (opisy poniżej)

Jak dbać o włosy?

Obecnie, moje włosy zostały doprowadzone do ładu i mogę podzielić się moimi przemyśleniami z zakresu pielęgnacji włosów po koloryzacji, zniszczonych farbami bądź tzw. henną (czyli wysokim stężeniem amoniaku jednym włosem). Oto jak ja dbam o moje włosy:

  • Mycie włosy myję średnio co 3 dni, z doświadczenia wiem, że częste mycie głowy nie jest zbytnio wskazane, gdy masz słabe i rozdwajające się włosy. Niestety, prawdą jest, że tłustsze sebum może przysłużyć się włosom, a nie odwrotnie (przez tłustsze mam na myśli 2-3 dni niemycia włosów sic!)

3

Szampon MATRIX Biolage i odżywka Al Latte Crema CALLOS

  • Szampon dobry szampon to połowa sukcesu. Niestety, na rynku szampony naszpikowane są chemią, a te lepsze są tak drogie, że nie stać mnie po prostu na taki rarytas. Obecnie, włosy myję szamponem MATRIX Biolage z ekstraktem z orchidei, sprawdza się dobrze, choć moich włosów nie idzie po nim rozczesać i konieczne jest stosowanie odżywki ze spłukiwaniem!

2

  • Odżywka – po szamponie często mamy problem z rozczesywaniem włosów, ja znalazłam na to rozwiązanie kilka lat temu, kiedy moja fryzjerka poleciła mi odżywkę do włosów Crema Al Late Seric A z frimy Callos. Za litrową odżywkę z proteinami mleka o zapachu mocno kokosowym zapłacisz 11zł w Hebe! Czyż nie cudowanie:)? Lubię takie ceny i ta odżywka do włosów jest naprawdę HITem
  • Jedwab płynny jedwab do włosów to jest to co lubię, dobrze zamyka łuski włosowe, działa na rozdwojone końcówki i co najważniejsze – ma fajną konsystencję. O czym mowa? O płynnym jedwabiu marki Marion. Z tej firmy polecam również Kurację Olejkiem Arganowym (mały, pomarańczowy olejek za 8zł, który kupisz nawet w Biedronce działa cuda na włosach jeśli regularnie stosowany)

1Moje odżywki: Kuracja olejkiem arganowym, Płynny Jedwab MARION

Przez lata podśmiewałam się z mojej Babci, która łączyła żółtko jajka z chmielem i miodem oraz dodawała swoje wiejskie, magiczne składniki do wyrobu odżywek do włosów typu home-made, po latach zrozumiałam jednak, że nic tak nie działa na włosa jak natura! Obecnie często prezentuję moim włosom mikstury z produktów, które znajdę w lodówce! Może kiedyś napiszę jak dbać o włosy dzięki naturalnym metodom.