Demakijaż i pielęgnacja buzi rano i wieczorem to rzecz najważniejsza w codziennym makijażu. Przez długi czas zapominałam o tym i do demakijażu wystarczyło mi jedynie mydło i krem Nivea. Często fluid robił mi smugi na twarzy, za które oczywiście winiła podkład, ale tak naprawdę to zła pielęgnacja twarzy doprowadzała do tego, że podkład źle układał się na buzi!

Aby Twoja twarz wyglądała świeżo i świetliście, a kosmetyki do makijażu nie pozostawiały smug, czy nie ważyły się można stosować kilka fajnych kosmetyków za pomocą, których zarówno Twój demakijaż jak i codzienna pielęgnacja twarzy nie będą już takim wyzwaniem…

Wszystkie kosmetyki do demakijażu i pielęgnacji

[success]Zmycie makijażu, tzw. demakijaż to jedna  podstawowych czynności jeśli chcesz, aby twoja twarz była świeża, nie brudziła ręczników i poduszek i co najważniejsze była gotowa na kolejny make-up[/success]Sukces ukryty w szczegółach

Demakijaż i pielęgnację twarzy podzielę na kosmetyki myjące i kosmetyki pielęgnacyjne (krem i żel).

Kosmetyki myjące:

  • Olejek myjący pomarańczowy Biochemia Urody – hypoalergiczny, nie uczula, pięknie pachnie, nawilża (dzięki oleistej konsystencji), skóra oddycha. Polecam używać kosmetyku na tzw. sucho – czyli myjesz nim twarz bez wody, a później tylko spłukujesz wodą. Dostępny na stronie Biochemii Urody za 12zł. To mój FAWORYT, radzi sobie z kosmetykami wodoodpornymi!
  • Żel do mycia twarzy Kolastyna Refresh – łagodny żel o gęstawej konsystencji, ładnie zmywa resztki makijażu, nie uczula, delikatnie pachnie i kosztuje tylko 5zł w Biedronce!
  • Cetaphil Emulsja Micelarna EM Do mycia – polecana przez moją dermatolog, do cery wrażliwej, zastępuje zwykłe mydło, ale NIE zmywa makijażu w 100%.
  • Płyn micelarny BeBeauty z Biedronki za 5zł – dobry płyn do demakijażu i tonizacji twarzy i oczu, nie szczypie i nie uczula, radzi sobie nawet z wodoodpornym tuszem.

2

Kosmetyki myjące do codziennej pielęgnacji twarzy

Kosmetyki pielęgnujące:

  • Krem do twarzy Biały Jeleń Łagodzenie– hipoalergiczny, delikatny, dobrze natłuszacza, więc używam go na noc. Nie ma parabenów i ładnie pachnie. Koszt tego kosmetyku to ok. 12zł w Hebe
  • Krem do twarzy Efeclar Duo z La Roche-Posay – do cery trądzikowej i wrażliwej, po 4 tygodniach widać efekty, krem lekko mnie piecze przez kilka minut w oczodołach, ale da się przeżyć. Uważaj, przez pierwszy tydzień może dawać efekty odwrotne do zamierzonych. Niestety, zaporową jest tutaj cena 48zł
  • Żel hialuronowy Biochemia Urody – 18zł i czyni cuda! Wystarczy kilka kropel zmieszanych z olejkiem myjącym pomarańczowym, albo po prostu sam żel i gotowe!

1

Te kosmetyki do pielęgnacji twarzy sprawiają, że mój demakijaż i sama pielęgnacja są nareszcie przyjemną czynnością, a moja skóra chyba już się na mnie nie gniewa!