Lubisz opowiadania grozy? Taką literaturę, która przyprawia o dreszcze? Co byś powiedziała na autora, który był inspiracją dla Stephena Kinga? Tak, tak – przed tym znakomitym pisarzem horrorów był ktoś jeszcze doskonalszy, ale rzadko wymieniany w kanonach. Przedstawiamy zbiór opowiadań demoniczych, upiornych, tajemniczych, ale na swój sposób przepięknych. Gdzie miłość miesza się z intrygą, a zemsta tańczy nad przepaścią. Dobra książka? Oto Opowieści niesamowite autorstwa Edgara Allana Poe

Czy to kobieca książka? Cóż, kobiece książki to nie tylko cukierkowe romansidła z happy endem. Edgar Allan Poe zabierze Cię w świat mroczny i fascynujący, z każdym następnym akapitem serce zaczyna bić szybciej, a realistyczne historie napisane kunsztownym językiem przeniosą Cię w klimat przepełniony strachem, momentami przerażający, psychodeliczny, ale w pewnym sensie rozrywkowy i refleksyjny.

Opowieści niesamowite to zbiór piętnastu opowiadań, gdzie bohaterowieniebanalni, naturalni i uwikłani w dziwne stany emocjonalne, mają wyostrzone zmysły. Świat Opowieści niesamowitych jest jakby pokryty mgłą, często zaczynasz bać się co stanie się za chwilę, oblewają Cię poty i albo odłożysz książkę, albo dołączysz do tego niebanalnego świata E.A.Poe na dłużej i ta dobra książka stanie się jedną z Twoich ulubionych pozycji literatury.

Jeśli szukasz powieści detektywistycznej, dokumentu okultystycznego, z wątkami śmierci, miłości, groteski i humoru to Opowieści niesamowite zaserwują Ci to wszystko w jednym pakiecie. Ale uwaga! Poego nie czyta się wyjątkowo szybko, to język symboli, często skomplikowany, z przewagą długich zdań. Książka przeznaczona jest dla koneserek opowieści grozy, to naprawdę dobra książka!

Nudzi@ra szczególnie poleca opowiadania: Czarny Kot, Berenika, Studia i Wahadło.