Widziałaś ostatnie zdjęcia Anny Bałon? To uczestniczka drugiej edycji Top Model, zajęła drugie miejsce. Szczupła, nawet chuda, aż tu nagle dowiadujemy się, że Anna będzie w programie o odchudzaniu i że przytyła dość znacznie! Co to jest efekt jojo, jak go uniknąć i dlaczego tak szybko tyjemy?

Co to jest efekt jojo?

Mamy złe wieści, efekt jojo dotyczy bardzo wielu Kobiet, które raz zniechęcone już nigdy się nie będą odchudzały! A więc, co to jest efekt jojo? Jeśli jesteś szczupła i zdecydowałaś się schudnąć kilka kilogramów, to możesz być spokojna, bo Ciebie efekt jojo nie będzie dotyczył. To nagłe tycie, dotyczy Kobitki, które miały dość dużą nadwagę (widoczną), a po odchudzaniu i super figurce przez pewien czas wróciły do swojej ówczesnej wagi, albo co gorsza jeszcze ją zwiększyły! Nie dziw się, że efekt jojo Ani Bałon z Top Model jest tak widoczny, w programie przyznawała, że jeszcze dwa lata przed edycją ważyła 24 kg więcej, więc była w grupie wysokiego ryzyka jojo!

Jak uniknąć nagłego tycia po odchudzaniu?

Przyczyna efektu jojo leży już w samym odchudzaniu, Polski nie potrafią się odchudzać i generalnie większość przestaje po prostu jeść, głodzi się i waga szybko spada, a my chodzimy ledwo żywe. Krótkie i intensywne głodzenie lub drastyczne odchudzanie powodują, że gdy już mamy reklamową ,,figurę laseczki” wracamy do swoich nawyków żywieniowych i szybko tyjemy! Po pierwsze, zbilansuj proces odchudzania, skonsultuj się z dietetykiem, wybierz konkretną dietę. Gdy będziesz miała już efekty, to NIE wracaj do dawnych nawyków żywieniowych, po prostu: dieta musi trwać już ciągle, musisz zmienić zupełnie podejście!

Kobiece wsparcie!

Doznałaś efektu jojo? Jakie są Twoje metody na walkę z gwałtownym tyciem? Podziel się z Nami Twoją historią, jest wiele Kobiet, które wstydzą się mówić o swoich przeżyciach i efekcie jojo. Psychika jest tutaj bardzo ważnym elementem i czasem właśnie przez nią nie możemy, albo zrzucić kilku kilogramów, albo przybrać na wadze (to też poważny problem, o którym rzadko się pisze!)