Eyelinery żelowe cieszą się niegasnącym powodzeniem i zyskują coraz to większe grono zwolenniczek. Dlaczego? Bo ich cena jest dość atrakcyjna w porównaniu do tego ile produktu dostajesz, długo trzymają się na powiece i mają wiele ciekawych kolorów (nie tylko czarny). Ale eyeliner żelowy to nie tylko same zalety…

Największa wadą eyelinera w słoiczku będzie prawdopodobnie fakt, że produkt tego typu lubi wysychać, a nawet pękać! Żelowe eyelinery nie lubią się z powietrzem i jeśli zaczynasz makijażową przygodę, to pamiętaj, żeby zawsze zamykać szczelnie słoiczek, nawet w czasie nakładania produktu!

eyeliner żelowy

Eyeliner żelowy E.L.F za 19,99zł / cocolita.pl

Co robić z zaschniętym?

A co jeśli źle domkniesz produkt i po całym dniu zastaniesz wyschnięty eyeliner żelowy? Są jakieś sposoby na jego reanimację? Co robić, gdy mój eyeliner po prostu zaschnie? Oto sprawdzone, domowe sposoby na reanimację naszego linera:

  • MIKROFALÓWKA – tak, tak! To bardzo dobry sposób na przywrócenie żywotności Twojego eyelinera żelowego. Włóż zamknięty słoiczek do mikrofalówki na 20 sekund – pół minuty i nastaw zwykły program do podgrzewania jedzenia. Pamiętaj, żeby słoiczka nie trzymać w mikrofali dłużej niż minutę!
  • GORĄCA KĄPIEL – nalej do garnka lub miski gorącej wody i dobrze zakręcony eyeliner zanurz po prostu w wodzie, daj mu poleżeć troszkę, a wróci do pierwotnej konsystencji (o ile nie był zupełnie wyschnięty)
  • GLICERYNA – jeśli posiadasz w domu glicerynę to wystarczy 3-4 krople i na 30 sekund do mikrofalówki, Twój słoiczek nie może być zamknięty w mikrofalówce. Gdy otworzysz mikrofalę zobaczysz, że słoiczek przyjął konsystencję musu – teraz weź wykałaczkę lub stary pędzelek i wymieszaj dobrze zawartość. Eyeliner jak nowy przez kolejny miesiąc…Później, regularnie zabieg trzeba powtarzać
  • DLA ZABIEGANYCHzanurz pędzelek, którym będziesz malowała kreski w olejku oczyszczającym do twarzy bądź glicerynie i wtedy dotknij zaschniętego eyelinera – zobaczysz, że produkt przywrze do pędzelka. Teraz, zrób kreskę!

I gotowe! Pamiętaj, że aby namalować kreskę eyelinerem żelowym musisz być zaopatrzona w dodatkowy pędzelek. Dla początkujących Pań – pędzelek skośny będzie tutaj zbawieniem!