Lubisz filmy dla kobiet z przewodnim wątkiem miłosnym? Typowo kobiece kino jest dość łzawe, ale też bardzo romantyczne i zapada w pamięć. Mamy dla Was 5 najpiękniejszych scen miłosnych z Kobiecego kina. Wybór był bardzo trudny, bo filmów całe mnóstwo, a perełek wśród kultowych filmów jeszcze więcej…

MIEJSCE 5 BODYGUARD

Pamiętacie przepiękną historię gwiazdy muzyki pop i jej ochroniarza? Whitney Huston zagrała tutaj trochę siebie, a towarzyszył jej amant Hollywood i jeden z najbardziej utalentowanych aktorów starszego pokolenia Kevin Costner. Nie tylko ten film dla kobiet zrobił na nas wielkie wrażenie, ale również piosenka I will always love you, która do dzisiaj nie ma sobie równych w kategorii ballady romantyczne. Sceną zapadającą w pamięć jest scena z lotniska, to pożegnanie kochanków. Niestety film również nie kończy się happy endem.

MIEJSCE 4 PRETTY WOMAN

Historia Kopciuszka, biedna dziewczyna z przedmieścia, która zarabia swoim ciałem na chleb poznaje przystojnego milionera. Para zakochuje się w sobie do szaleństwa, a milioner robi wszystko, żeby wyciągnąć dziewczynę z tarapatów. Niestety złe maniery i różnice społeczne nie działają na ich korzyść. Julia Roberts zyskała wielką sławę!Scena z wyścigów konnych, która szczególnie zapada w pamięć (scena i sukienka Julii również)!

MIEJSCE 3 ZMIERZCH

Kultowa saga o wampirach biła rekordy popularności i nic dziwnego, bo opowieść o przystojnym wampirze Edwardzie zakochanym w śmiertelniczce Belli to coś nowego i romantycznego. Miłość zwyciężyła nad złem i chociaż gra aktorska Roberta Pattinsona i Kristen Steward pozostawia do życzenia to sceny z tego filmu dla kobiet będziemy długo pamiętały. My wybrałyśmy scenę tańca Belli i Edwarda!

MIEJSCE 2 PAMIĘTNIK

Niesamowita opowieść o sile miłości i pożądania. Gdy Noah spotyka Alice od razu zakochują się w sobie, ale wojna i typowy mezalians rozdziela młodych na wiele lat. Spotykają się, gdy Alice planuje ślub z innym mężczyzną i uczucie wybucha na nowo. Ale Pamiętnik to również piękna opowieść o odpowiedzialności za drugą osobę, starzeniu się i walce z chorobą Alzheimera.

Miejsce 1 TITANIC

Filmy dla kobiet bywają ckliwe, ale ten ma w sobie i dramat i romantyzm, wiele scen zapadło w pamięć, historia damy z wyższych sfer Kate, która na najlepszym i niezniszczalnym statku poznaje młodego i biednego malarza Jacka Dawsona rozpalała serca Kobiet przez wiele, wiele lat. Historia kończy się tragicznie, Jack poświęca swoje życie i ratuje ukochaną przed zamarznięciem w zimnych wodach oceanu, gdy statek tonie po zderzeniu z górą lodową. Ale film zyskał miano kultowego już po miesiącu od produkcji, a Leonardo DiCaprio stał się światowej sławy aktorem.

Ta scena dla kobiet szczególnie zapada w pamięć, Jack wypowiada wtedy kultowe słowa I’m the king of the world (Jestem królem świata), później często wykorzystywane przy innych produkcjach filmowych.

Kultowe filmy dla kobiet to coraz rzadsze zjawisko, My czekamy z utęsknieniem na ekranizację 50 twarzy Greya i liczymy, że i tam znajdą się jakieś sceny, które zapadną w pamięć!