Męski, niski głos, pociągający, szkocki akcent, wyjątkowa uroda i tajemniczość. Niedoszły adwokat, który został królem Leonidasem nowoczesnych czasów. Jego piękne, umięśnione ciało zapamiętamy z roli w Sparcie, ale Gerard Butler jest aktorem wszechstronnym, potrafi oczarować kobietę w komediach romantycznych, czy doprowadzić do łez w dramatach….

Uroda:

To bardzo męski typ faceta, ma ciemne oprawy, lubi zarost, regularne rysy twarzy, i urzekające, głębokie spojrzenie. Gerard ma dość ciemną cerę, obfite brwi i ciemne włosy lekko przypruszone siwizną, co wygląda bardzo seksownie! Gerard nie jest typem delikatnego faceta, co nie znaczy, że jest zaniedbany. Lubi ćwiczyć, ma przepiękne ciało, bardzo dobrze wyrzeźbione, jego wdzięki mogłyśmy podziwiać w Sparcie, gdzie wcielał się w króla Leonidasa, władcy Sparty i faktycznie wyglądał jak król; idealnie wyrzeźbiona klatka piersiowa i płaski brzuszek to powody dla których warto zobaczyć chociaż urywki tego filmu.

Charakter:

Gerard to bardzo komunikatywny i rozmowny facet, mówi, że jest społecznym zwierzakiem i bez ludzi nie wytrzymałby . Gerard zawsze był lubiany przez kolegów . Od Liceum był wybierany na przewodniczącego klasy, a na Uniwersytecie w Glasgow był przewodniczącym swojego roku prawa. Gerard chętnie udziela wywiadów, zostawia fanom tweety, ma podobno łagodny i ugodowy charakter. Podczas studiów Gerard uratował życie tonącego chłopca!

Kariera:

Gerard chciał zostać prawnikiem, dostał się na wydział prawa, ale zupełnym przypadkiem , w kawiarni Steven Berkoff zaproponował mu rolę w filmie Atilla. Butlerowi szybko spodobał się świat aktorstwa, rzucił prawo i w 4 lata udało mi się osiągnąć spory sukces, co ciekawe do prawa wrócił i skończył Uniwersytet Glasgow w systemie wieczorowym. Zagrał w wielu filmach, jest laureatem kilku znaczących nagród filmowych. Ostatnio grywa w komediach romantycznych (np. Brzydka Prawda) i jest w tym bardzo dobry!

Ciekawostki:

1. Ma cudowny, szkocki akcent

2. Ma zielone oczy, ale wiele osób twierdzi, że czasem ich kolor zmienia się na lekko niebieski!

3. Chodził plotki, że ma zostać nowym Jamsem Bondem

4. Zagrał upiora, w jednym z wywiadów rozpłakał się, gdy mówił jak samotny był upiór w operze

5. Woli jak mówi się do niego Gerry

6. Jest uważany za jednego z najmilszych aktorów w showbiznesie

7. Zdarza mu się umawiać z fanami na piwo