Na forach internetowych wrze, iść do ginekologa kobiety, czy mężczyzny? Opinie są bardzo podzielone, ale z badań wynika, że Polki wolą chodzić do mężczyzn ginekologów, dlaczego tak jest? Czy wizyta u ginekologa może być koszmarem?

Wizyta u ginekologa już sama z siebie jest dla Nas krępującym i nierzadko stresującym przeżyciem. Nie dość, że musisz się rozebrać od pasa w dół, to ginekolog może zaproponować usg wewnętrzne i rzecz jasna pobrać materiał na cytologię. Wszystkie te badania są ludzkie i nie powinny być nam obce, ale są, dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta – ze wstydu. My Kobiety jesteśmy bardzo wrażliwe, szczególnie, gdy przychodzi nawet do rozmowy o miejscach intymnych. Zauważ, że rzadko wymieniasz się z koleżanką wrażeniami i szczegółami po wizycie u ginekologa, czy nawet po depilowaniu stref intymnych. Nie jesteś sama! To dotyczy większości Kobiet!

ginekolog kobieta

Aby wizyta u ginekologa była bezstresowa:

1. Zrób rozeznanie w lekarzach w okolicy, poczytaj komentarze w internecie, może jakaś koleżanka chodzi do tego lekarza? Nie idź na ślepo, bo możesz się sparzyć

2. Poczytaj w internecie jak wygląda zabieg usg wewnętrznego oraz cytologia – abyś nie była zaskoczona

3. Wykorzystaj na maksa swoją wizytę u ginekologa – poproś o poinstruowanie jak badać piersi (to Ci się należy!)

4. Mów o wszystkich przypadłościach jakie posiadasz, nazywaj je tak jak potrafisz – jeśli coś zataisz ze wstydu, później możesz zachorować gorzej!

5. Pamiętaj, że lekarza obowiązuje tajemnica lekarska – nic nie wyjdzie poza ściany gabinetu!

Czy ginekolog kobieta to dobry początek?

Cóż, z wielu forum internetowych wynika, że ginekolog kobieta może okazać się niemiłym rozczarowaniem, ale nie musi takim być!. Mimo, że kobieta powinna zrozumieć drugą kobietą, to pamiętaj, że ginekolog kobieta jest przede wszystkim lekarzem, a więc nie będzie podchodziła do Twoich przypadłości jak współczująca koleżanka, jej zadaniem jest zdiagnozować, z tego może wynikać częsty brak empatii wobec Kobiet. Mężczyzna ginekolog nie miesiączkuje, nie rodzi dzieci, a więc dla niego jesteś rodzajem materiału badawczego, może i bardziej stara się wcielić w rolę Kobiety, Cóż opinie są bardzo podzielone, część Kobiet twierdzi, że ginekolog kobieta to specjalistka delikatniejsza, duże grono jednak wybiera na lekarza właśnie z tego powodu mężczyznę. Cóż – my również chętniej wybieramy Pana Ginekologa, ale to Twoja decyzja!

 Photo credit: clevercupcakes / Foter / CC BY