Musi być przystojny, inteligentny, bogaty, zadbany…Jakie cechy pociągają Nas w facetach? Dlaczego tak często zarzuca się Nam materializm? Czy my Kobiety zwracamy uwagę tylko na gruby portfel i dobry samochód? Jaki jest ten idealny facet?

…To, że Kobiety gonią za ideałami wiemy od dawna, już małe dziewczynki czytają bajki o księciu na białym koniu, a w domu dla lalek Barbie mieszka również Ken, który najczęściej jest mężem Barbie i pracuje na dom. Czy mężczyzna doskonały istnieje?

Gruby portfel? Gruba ryba?

Poszukując idealnego faceta Kobiety zwracają uwagę na jego majętność. Zasobność partnera zapewni Nam wygodne życie, poczujemy się wyjątkowe, otworzą się przed nami możliwości. Czy stałyśmy się materialistkami w XXI wieku? Absolutnie nie! Udowodnione zostało, że mężczyzna z większym szałasem, trzodą, czy narzędziami miał większe powodzenia u Kobiet. Dlaczego? Kobietom zależy na poczuci bezpieczeństwa, na spokojnym wychowywaniu potomstwa, a w dzisiejszym świecie doszedł jeszcze aspekt zwyczajnej wygody i dobrobytu. Nie ukrywajmy, że idealny facet, który potrafi zarobić na rodzinę to skarb, a jeśli potrafi zarobić na dodatkowe zakupy, czy wycieczkę zagraniczną to jeszcze lepiej… A więc jeśli płakać, to faktycznie lepiej w mercedesie niż na rowerze!

Ładnie ubrany, pachnący….

Kobiety przykładają wagę do ubioru mężczyzny, ale w nieco mniejszym stopniu niż do jego higieny osobistej. Jednym słowem wolimy facetów pachnących, ale nie przesadnie wystrojonych. Dlaczego? Z natury jesteśmy zazdrosne, facet ubrany wzbudza większe zainteresowanie potencjalnych konkurentek, więc idealny facet nie może być zbytnio ,,wylaszczony”!

Fajna fura….

Jesteśmy często posądzane, o termin, który zadomowił się w języku polskim i nie chce odejść tj. blachara. Czy faktycznie wybieramy facetów z fajnymi samochodami? Amerykańscy naukowcy zebrali grupę 100 Pań, którym kolejno pokazywały zdjęcia par samochodów (lepszego i gorszego) i zadawano pytanie: z właścicielem, którego auta umówiłabyś się na randkę. Aż 95% wybierało samochody lepsze! Wożąc się lepszym samochodem pokazujemy również swoją wyższość (nad innymi Kobietami), a najczęściej o to nam chodzi…

Charrrrrakter!

Ten aspekt interesuje Nas najbardziej, poszukujemy na ogół Panów dość zdecydowanych, tzw. agresywnych społecznie, którzy staną w naszej obronie. Wysoko cenimy też poczucie humoru i zaangażowanie. Nie przeszkadza nam lekka zazdrość i nadgorliwość, ale idealny facet nie może być lekkoduchem, ani nader nieśmiałym!

Piękny umysł

To bardzo ciekawe, ale większość Kobiet przyznaje, że nie czuje się dobrze w towarzystwie partnera nader błyskotliwego! Dlaczego? Kobiety mają w sobie iskierkę samouwielbienia i zawsze chcemy być najlepsze!