Ostatnio coraz więcej mówi się o kryzysie. I faktycznie jest o coraz mocniej odczuwalny, to na co mogłyśmy pozwolić sobie kiedyś bez problemu, teraz wymaga chwili zastanowienia Oto nasze 10 rad:

Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale czuć jakieś takie napięcie w społeczeństwie z tego powodu. Część Kobiet straciła pracę, i ciężko jest odnaleźć się w nowej rzeczywistości, w której to Mąż/Parter zapewnia byt, stara się jak może w przetrwaniu tych trudnych czasów. Jakie rady dla kobiet, które z dnia na dzień straciły pracę,  zostały tylko na utrzymaniu męża, albo po macierzyńskim zostały zwolnione? Jak przetrwać kryzys finansowy w domu?

Jeśli w domu się nie przelewa, zaczyna brakować na to, czy tamto powstają napięcia i to prowadzi do kłótni. Może macie inne zdanie, ale z naszych doświadczeń wynika, że problemy finansowe rodzą w domu konflikty. Jak tego uniknąć?

1. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i wyrozumiałość. Nie rób mężowi/ partnerowi wyrzutów, że nie ma dla Ciebie czasu, bo dużo pracuje (przecież robi to, żeby było Wam w przyszłości lepiej!).

2. Nie ględź Mu ciągle, że Was na coś nie stać, a Twoje koleżanki mają to od tak, czy, że kiedyś stać Was było na wiele więcej – to powoduje efekt przeciwny do zamierzonego. Mężczyzna czuje , że nie spełnia się w roli tego, który ma zapewnić byt i jego agresja rośnie od środka.

3. Dołącz do tej walki spróbuj pokazać Mu, że Ty też się starasz. Zrób obiad, posprzątaj. Nie mówimy tutaj, żeby popadać w paranoję, jak Perfekcyjna Pani Domu, to po prostu taka miła niespodzianka, On zobaczy, że ten ciężar rozkłada się na Jego i Twoje barki.

4. Pamiętaj, że pozytywna energia wraca ze zdwojoną siłą, uśmiechnij się do Niego, złap za rękę, zrób herbaty, zapytaj z troską jak mu minął dzień – facet musi w tych chwilach czuć oparcie, a nie parcie!

5. Zrób plan wydatkówmoże coś jest zbędne, zapisuj co wydajecie codziennie, pod koniec miesiąca zobacz, czy można z czegoś zrezygnować, obniżyć koszt jakiś rachunków (może telefony).

6. Zrezygnuj z drogich wakacji, jest tyle pięknych miejsc (agroturystyka, szlaki), nie musisz co roku wylatywać za granicę, to zastrzyk gotówki, który tracisz.

7. Ogranicz jedzenie w mieście, wiemy, że to trudne, bo my kobiety czasem chodzimy jak zombi i nie mamy ochoty gotować, ale jest masa prostych rzeczy do zrobienia, które nie zajmują zbytnio dużo czasu. W niedzielę jedź na obiad do rodziców lub teściów (jeśli jest taka możliwość).

8. Zrezygnuj z drogich kosmetyków, ubrań – są tańsze odpowiedniki

9. Podobno najwięcej pieniędzy wydajemy w sobotęjedź gdzieś wtedy z rodziną/z partnerem/mężem, zamiast spacerować po galeriach.

10. Pilnuj opłat za kredyt – nie popadajcie w długi, czasem trzy miesiące zwlekania kończy się sytuacją bez wyjścia.

Pamiętaj, że nie jesteś jedyną w takiej sytuacji! Jeśli czujesz się skrępowana tym, że to mąż zarabia –mąż decyduje – powiedz mu o tym, czasami to właśnie jakieś niedomówienia doprowadzają do wielkich kłótni, mówcie sobie wszystko. Jeśli jesteś w takiej sytuacji i potrzebujesz kobiecego wsparcia PISZ!, na pewno odpowiemy!