Właśnie szykuje się sezon weselny i trzeba kupić kreację. Jak się ubrać na wesele? Zanim zdecydujesz poczytaj wskazówki stylisty, bo moda na blichtr, połyskujące kreacje i przesyt już dawno przeminęła, a jej miejsce zaczyna zajmować…

...minimalizm, który jest w cenie. Co to znaczy sukienka na wesele w stylu minimalistycznym? I czy w ogóle sukienka jest jedynym wyjściem w ten dzień? A co jeśli nie mam sylwetki do sukienki, albo po babsku, lepiej czuję się w spodniach? Ten odwieczny problem: jak się ubrać na wesele?

SPÓDNICA+SPODNIE=?

Sukienka to nie jedyny wybór jaki masz. Jeśli źle czujesz się w sukienkach, masz dość obfite łydki, lub po ludzku nie pasuje Ci taki styl, możesz zdecydować się na spódnicospodnie, które były bardzo modne w latach 90., potem słuch o nich zaginął, a teraz ponownie wracają do łask. Do spódnicospodni dobierz dość luźną górę, może być koronkowa, nie szalej z kolorami, gdyż spódnicospodnie wyglądają przecież jak dość strojna spódnica.

Sukienka na wesele: Co jest niemodne?

Może i marzymy o strojnych, pełnych świecących kamyczków i blichtru sukienkach weselnych, ale ten zaszczyt zostawmy Pannie Młodej i ewentualnie druhnom. Zachodnia moda na śliskie materiały i ogólny blichtr weselny ( taki sam jak studniówkowy) jeszcze do Polski nie dotarły i bardzo dobrze, bo taki styl jest lekko przekoloryzowany i kiczowaty.

Kobiety chcą chociaż na chwilę poczuć się jak księżniczki, te wyjątkowe i najpiękniejsze, mamy w głowie ubrania księżniczek z bajek, które oglądałyśmy w dzieciństwie i to skłania nas ku takim marzeniom. Ale nijak ma się do mody i szyku. A więc jak ubrać się na wesele

1. Wybieraj materiały, które nie błyszczą

2. Kobiety 18-25 mogą wybierać sukienki na wesele mocno przed kolano, starszym Koleżankom bardziej pasują kroje lekko dłuższe, ale nadal mogą być przed kolano!

3. Mile widziane kolory nie rzucające się w oczy: rażąca pomarańcz, czy kanarkowy raczej się nie sprawdzą, wyjątek stanowi krwista czerwień

4. Lubisz błyszczące kamienie na sukienkach? Mogą stanowić element kreacji, ale tylko element. Unikaj cekinowych, sylwestrowych – to nie ta impreza!

5. Sukienka na wesele musi być przewiewna jeśli chcesz w niej szaleć.

6. Zanim zastanowisz się jak się ubrać na wesele zobacz jakie masz buty, dobierz coś pasującego do nich!