Jeśli chcesz wymodelować rysy twarzy potrzebujesz dobrego bronzera, czyli pudru brązującego w kamieniu, bądź kulkach, który nada twojej twarzy rysów i zapewni murowany efekt na cały dzień. Ale jak używać bronzera i jaki bronzer wybrać, gdy mam mniej sprawną rękę?

Bronzer to nic innego jak puder brązujący, który ma zapewnić twojej twarzy bardziej wymodelowany wygląd. Istnieje kilka rodzajów bronzerów, jaki wybrać? :

1. Puder brązujący w kamieniu jeśli chcesz, aby Twój puder dawał naturalny efekt unikaj bronzerów w kamieniu w kolorze ceglanym, postarzą Cię. Nakładaj bronzer w kamieniu dużym pędzlem i pamiętaj, aby strzepnąć nadmiar pudru przed nałożeniem na twarz. Taki bronzer w kamieniu powinien być ciemniejszy od kolory fluidu ( i skóry rzecz jasna) o przynajmniej dwa odcienie!
2. Puder brązujący w kulkach – jeśli jesteś mniej doświadczona w nakładaniu bronzera, zdecyduj się na puder w kulkach z połyskiem. Taki puder nakłada się tak samo jak bronzer w kamieniu, ale najczęściej ma mniej intensywny koloryt i stąd większa łatwość w nakładaniu!

3. Fluid brązujący – na rynku kosmetycznym dostaniesz również fluidy brązujące całą twarz, polecamy je tylko Paniom o ciemniejszej karnacji, nałożone na jasną twarz – dają efekt maski.

1. Natural bronzer RIMMEL

2. Marrakech dream, bronzer Joko

3. Puder brązujący Sephora HIT!

4. Sunkissed Bronzing Perals, puder w kulach

5. ArtDeco Bronzing Powder Compact

bronzer

A teraz pytanie z tytułu, czyli jak używać bronzera? Jeśli zastanawiasz się jak nakładać bronzer, to powinnaś postępować według następujących kroków:

KROK 1 – NAKŁADANIE

Aby nałożyć bronzer, najpierw nałóż na twarz swój fluid, pamiętając, że jego kolor musi być jaśniejszy niż kolor bronzera. Po nałożeniu fluidu, zacznij modelować twarz bronzerem (modelowanie w KROKU 2), gdy zakończysz przyciemnianie twarzy, oprusz twarz pudrem transparentnym, to utrwali Twój makijaż, nie martw się – transparentny nie zakryje koloru brązera!

KROK 2 – MODELOWANIE

NOS – chcesz go zwęzić? Pociągnij pędzelkiem z bronzerem tylko boki nosa, środek zostaw nienaruszony! Jeśli masz odwrotny problem, chcesz nieco go poszerzyć i skrócić, wtedy zrób pionową linię wzdłuż grzbietu nosa.

BRODA – Środek brody przyciemniasz pudrem brązującym wtedy, gdy broda za bardzo wystaje. Jeśli Twoja broda jest ostro zakończona, szpiczasta, powinnaś przeciągnąć od środka brody w dół, aby złagodzić rysy twarzy!

CZOŁO – Masz kompleks wysokiego czoła? Pozbądź się go nakładając bronzer u góry, przy nasadzie włosów! Zbyt szerokie czoło optycznie zmniejszysz pociągając bronzerem skronie. Jeśli twoje czoło przypomina kwadrat, zaokrąglij je ścinając bronzerem górne kąty czoła (na ukos)

POLICZKI – Na okrągłą i owalną twarz makijażyści radzą, aby nakładać bronzer pod kośćmi policzkowymi, to wyszczupli buzię. Jeśli twoja buzia jest kwadratowa lub innego kształtu – wtedy lepiej nakładać bronzer na same kości policzkowe! W przypadku twarzy trójkątnej nakładasz bronzer na kości policzkowe, ale już nie na ukos, tylko bardziej poziomo, to skróci Ci dolną część twarzy.

SZYJA/RAMIONA – Wyszczuplisz szyję jeśli nałożysz puder brązujący na jej boki. Na duże ramiona nałóż kosmetyk pod kości obojczyka. Czy wiesz, że takim pudrem możesz nawet wymodelować piersi? Biust będzie wydawał się większy jeśli pociągniesz brązerem pomiędzy piersiami, a całość oprószysz pudrem transparentnym!

ŻUCHWA – te triki dotyczą szczególnie starszych Pań, jeśli Twoja żuchwa zaczyna lekko opadać ukryj to nakładając puder brązujący wzdłuż szczęki, leciutko ponad nią.

Oto jak używać bronzera, żeby wymodelować Twarz. Pamiętaj, że jednolity makijaż ukryje Twoje atuty, a może tylko wyeksponować wady!

Photo credit: sarahcstanley / Foter / CC BY