W gąszczu codziennych obowiązków tracimy czasem własne ja. Nas kobiety i te pracujące poza domem i te na pełen etat w domu nie mają czasu na wiele rzeczy. Jak zorganizować dzień?

Dzisiaj opisujemy porady na co dzień, czyli co zrobić, aby się wyrobić podczas tak krótkiego dnia. O co dbać, a co można sobie zostawić na później i czy prawdą jest, że codzienne mycie podłóg to nasz obowiązek? Oto kobiece porady jak zorganizować dzień:

1. Po pierwsze i najważniejsze – ubranie na następny szykuj sobie w przeddzień, jeśli wejdzie Ci to w krew, nie skończy się porannym koszmarem, przebieraniem, grzebaniem, robieniem takiego sajgonu, że potem całe popołudnie po prostu sprzątasz te sterty przebranych ubrań. Jeśli jesteś już mamusią, to staraj się robić podobnie z rzeczami dziecka, przygotowuj, nie zostawiaj na ostatnią chwilę wybierania, bo zajmie Ci to dłużej niż myślisz.

 2. Po drugie – w kosmetyczce gromadź tylko te kosmetyki, których używasz codziennie (nic dodatkowego typu. brokaty, cienie na wieczór itp. – te powinny leżeć w  oddzielnej kosmetyczce, bo jak jesteś zaspana to ciężko cokolwiek znaleźć w tych gąszczach).

 3. Po trzecie- śniadanie to podstawa!, nigdy nie wychodź z domu głodna, nawet podczas ciężkich dni, bo jak z głodu zaczyna nas boleć głowa, to ten stan trwa już wtedy cały dzień. Są dziewczyny, które nie jedzą w ogóle śniadań i jeśli jakoś dają radę to super, ale my nadal jesteśmy zwolenniczkami chociażby porannego jogurtu:)

4. Po kolejne – wygodne szpilki (może to oksymoron, ale my chyba urodziłyśmy się na obcasach i z nich nie zrezygnujemy, ale optymalizujemy problemy i wybieramy takie szpilki, w których nie czujemy się skrępowane). Pamiętajcie dziewczyny, że nie wstydzimy się chodzić na obcasach, męski styl ubierania jest bardzo trendy, ale nie można przesadzać, szczególnie, że po sklepach tyle pięknych, kobiecych bucików!

5. Po piąte – płyta z dobrą muzyką do samochodu (nie ma nic bardziej rozpraszającego jak wieczna zmiana stacji radiowych w samochodzie, bo nic nie leci fajnego, jeśli nie masz czasu, lub szkoda Ci pieniędzy na CD, to wejdź  na muzodajnię, tam można wykupić dostęp i co miesiąc możesz sobie legalnie i bardzo tanio ściągnąć fajną muzę, np. jedną piosenkę z całej płyty – to bardzo wygodna sprawa).

 6.Po szóste – Dbaj o sferę duchową, chociaż raz na dzień pomyśl o rzeczach głębszych niż tylko praca, dzieci, obiad. Spróbuj się zrelaksować, zrób sobie przerw, odsapnij chwilkę!

7. Po siódme- staraj się mieć zawsze czyste włosy (nie musisz ich układać już ich wtedy, gdy padasz ze zmęczenia).

8. Staraj się również pić łyk czerwonego, wytrawnego wina, szczególnie, gdy masz słabe krążenie krwi i co najważniejsze – myśl pozytywnie, nie dołuj się, nie bądź tzw. defetystką, bo myślenie to bardzo ważna sprawa.

9. Idź raz na jakiś czas do solarium, albo kup balsam brązujący – Jeśli oczywiście lubisz i nie masz problemów z sercem.

10. Staraj się regularnie łykać suplementy diety czyli magnez i potas (np. Aspar), witaminy (Supradyn Energia) oraz tran (najtańszy z apteki na pamięć i koncentrację).

Co do sprzątania domu:

1. Są takie miejsca w domu które powinnaś mieć w miarę czyste tj. łazienki i sypialnia (szczególnie łóżko). Ale nie odkurzaj codziennie i nie myj codziennie podłóg, bo je zniszczysz:)

2. Dodatkowo staraj się nie składać sterty naczyń w zlewie, kup zmywarkę (odłóż na nią) i dbaj o to, aby Twoja przestrzeń pachniała (świece zapachowe, pałeczki zapachowe – wszystko ogólnie dostępne na Allegro na przykład, albo w Tesco, czy realu na halach).

 3. I ostatnie już – często wietrz pokój, w nocy okna uchylaj na mikro-wentlację chociażby. No i to by było na tyle…może jeszcze ogranicz, a najlepiej rzuć palenie (jeśli palisz),  nie odchudzaj się całe życie, pozwól sobie na małe przyjemności, byleby zdrowo – nie utyjesz wtedy bardzo!

I to już naprawdę wszystko, aby dbać o siebie i dom i nie zwariować!