Pociągający, ciemny brunet, z głębokim głosem, wysoki, romantyczny, z tajemniczym spojrzeniem, wszechstronny, uzdolniony i bogaty. Nasza dzisiejsza propozycja faceta idealnego to amerykański przystojniak, marzenie wielu kobiet na globie, mało znany Polkom: Jim Caviezel

Bez dwóch zdań, Jim to ciacho. To typ faceta, który podoba się wielu kobietom, bo jest mężczyzną bardzo rasowym. Ma niebieskie oczy, krótko przystrzyżone, czarne włosy, lekko ciemniejszą, naturalną karnację i jest bardzo dobrze zbudowany. Jego dodatkowym atutem jest głęboki, męski głos i sposób bycia – Jim nie jest typem gwiazdora, jest uważany za jednego z najspokojniejszych, amerykańskich aktorów, nie udziela się medialnie i nie wywołuje skandalów.

Caviezel jest bardzo wszechstronnym mężczyzną. Sam przyznał kiedyś w wywiadzie, że aktorstwo spadło na niego jak grom z jasnego nieba, dość późno, chciał bowiem zostać sportowcem, niestety kontuzja kostki na studiach uniemożliwiła mu karierę w koszykówce (marzył o NBA). Już w liceum miał duże powodzenie u dziewczyn, bo był bardzo atletycznie zbudowany (jego rzeźba ciała do dziś lubi podziw).

Ciekawostką jest fakt, że Jim Caveziel jest osobą bardzo mocno uduchowioną i silnie wierzącą (wywodzi się rodziny mocno katolickiej z Waszyngtonu). Przez swoje wierzenia, Jim jako jeden z niewielu aktorów odważył się odmówić udziału w scenach seksu w filmie Bez Przedawnienia.

Wielkim przełomem w jego karierze był film Mela Gibsona Pasja, w której wcielił się w główną rolę Chrystusa! Film zebrał świetne recenzje, a Jim został zasypany propozycjami aktorskim. Obecnie gra w bardzo popularnym serialu amerykańskim, który bije rekordy oglądalności w USA Person Of Interest.

Z rzeczy mało znanych:

1. Jim poznał swoją żonę – nauczycielkę na randce w ciemno

2. Jim z żoną zaadoptowali trójkę dzieci z Chin

3. Podczas kręcenia Pasji zwichnął sobie obojczyk

4. W momencie odgrywania postaci Chrystusa miał 33 lata

4. Został osobiście wybrany przez Jenifer Lopez do zagrania u jej boku w filmie Oczy Anioła

5. Pracował jako kelner i dorabiał w Los Angeles jako model (kampania dla The Gap)

6. W wyborach prezydenckich popiera Republikanów