Ania Mucha ogłosiła, że w drugiej ciąży regularnie ćwiczy jogę! Aktorka czuje, że jej organizm oczyszcza się wtedy z toksyn, a ciało czuje się zdecydowanie zdrowiej! Ania nie robi tego sama, w ćwiczeniach pomaga jej specjalistka marki Reebok – Martyna Rapp na indywidualnych zajęciach. Czy Anna Mucha dobrze robi ćwicząc w ciąży? Czy po jodze ciało może stać się bardziej sprężyste i elastyczne? Dotyczy to tylko przyszłych mam?

Joga, czyli co?

Joga to trening ciała, który nie opiera się wyłącznie na wysiłku fizycznym, łączy ona ciało z duchem, świadomością i umysłem. W jaki sposób? Zajęcia polegają głównie na szeregu ćwiczeń oddechowo-fizycznych, ubogacone są często relaksującą muzyką, wykonywane są na miękkich matach, mile widziane również poduszki. Wszystko to ma wprowadzić uczestniczki zajęć w stan całkowitego rozluźnienia, który z kolei otworzy niejako ciało na ćwiczenia rozciągające i ujędrniające. Joga w pewnym sensie jest swojego rodzaju medytacją połączoną z wysiłkiem fizycznym, przynosić więc może realne i widoczne efekty! Joga polecana jest właśnie przyszłym mamom, podobno świetnie przeciwdziała cellulitowi!

joga

Anna Mucha/Konferencja Mercedesa/KAPiF

To nie dla mnie!?

Jesteś zwierzątkiem kanapowym? Masz słomiany zapał? Albo po prostu brak Ci czasu na jogę? Spokojnie, każde zajęcia dopasowane są odpowiednio do kategorii wiekowych i tak mamy bardzo popularną jogę asthanga, dość dynamiczną, przeznaczoną dla osób młodszych i w średnim wieku. Jeśli jesteś Kobietą w okresie menopauzy możesz zdecydować się na jogę hormonalną, seniorki również znajdą coś dla siebie na jodze dla seniorów. W wielu fitness Clubach można zapisać się na przeróżne odmiany jogi np. joga na zdrowy kręgosłup, joga na dobry sen i tak dalej i dalej… Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z jogą, zacznij od tej klasycznej medytacji!

Aerobic Pilates personal trainer in a gym group class in a row

Ile to kosztuje?

Jeśli nie stać Cię przejściowo na zajęcia, albo nie masz na nie czasu możesz ćwiczyć jogę w domu! Wystarczy koc i internet! Znajdziesz tutaj sporo świetnych ćwiczeń relaksujących! W siłowniach cena jogi wliczona jest w karnety lub wejścia na siłownię, natomiast w salonach jogi koszt waha się od 20zł/osoba za zajęcia grupowe wzwyż, oczywiście dostępne są również karnety!

Masz jakieś doświadczenia związane z zajęciami jogi?