Od rana wszystkie serwisy internetowe rozpisują się o tym, że Kate Middleton, żona Williama, przyszłego następcy tronu urodziła zdrowego chłopczyka. Jaka jest historia miłości Kate i Williama? Wbrew pozorom Kate poświęciła bardzo dużo wychodząc za mąż za członka królewskiego rodu!

Jak William poznał Kate

Para poznała się w 2001 roku na Uniwersytecie w St. Andrews, oboje studiowali historię sztuki i mieszkali w czymś na wzór akademika. Na początku William nie był zbytnio zainteresowany skromną Kate chociaż dobrze znał ją z akademika. Uwagę Williama Kate zwróciła dopiero podczas charytatywnego pokazu mody, gdzie Kate prezentowała prześwitującą tunikę, której żadna z dziewczyn nie chciała założyć, wtedy William miał powiedzieć, że ‚Kate naprawdę nieźle wygląda’. Po pokazie para długo rozmawiała, okazało się, że mają dużo wspólnego – słuchali podobnej muzyki, kochali sport (szczególnie pływanie) i oboje mieli dusze romantyków. Podobno Kate zakochana była po uszy w księciu jeszcze w Liceum, a pójście do tej samej szkoły to część jej planu na zdobycie Williama!

Mieszkanie przed ślubem!

Na drugim roku studiów William i Kate byli już po ciuchu parą i razem z dwojgiem znajomych przeprowadzili się z akademika do wspólnego mieszkania! To wtedy William gotował dla Kate obiady i przyznał, że poczuł co to znaczy normalny związek dwojga ludzi. Po roku para mieszkała już tylko we dwoje w mieszkaniu kuzyna Williama, ale nadal ukrywała swój związek. Plotki o miłości zwykłej dziewczyny z ludu i księcia szybko jednak dotarły do brukowca The Sun, na wspólnym wyjeździe pary w góry ktoś pstryknął zdjęcie, które obiegło całą Anglię. William wydał wtedy oficjalne oświadczenie, że łączy go coś więcej niż tylko przyjaźń z Panną Middleton!

Zawirowania

Miłość Williama i Kate nie była ciągle sielankowa. William miał czas, w którym zaczął nadużywać zabawy, wylądował w wojsku, a Kate została sama. Książę zwierzał się kolegom, że czuje się ‚klaustrofobicznie’ w związku z Kate Middleton i para oficjalnie zerwała. Kate przeprowadziła się do Londynu i tam podjęła staż w firmie zajmującej się modą. Ale plotki na temat tego, że czeka na Williama nie ustawały nawet, gdy ten bawił się na ekskluzywnym jachcie w Grecji z modelkami! Media nazywały Kate złośliwie Waity Katie (czyli Czekająca Katie). Cierpliwość dziewczyny i oddanie opłaciły się. William się wyszumiał i para wróciła do siebie.

Media nazywały ją Waity Katie, gdy czekała na szalejącego Williama

Apartament za pieniądze rodziców Kate

Para zamieszkała oficjalnie w apartamencie kupionym przez rodziców Kate Middleton (bardzo zamożnych). Para zaczęła się oficjalnie pojawiać na wielu imprezach, Kate przedstawiono samej Królowej Elżbiecie. Okazało się, że dużo łączy ją również z przyszłym teściem, Karolem – oboje lubili polowania i jazdę na nartach.

Kate złapała szybko kontakt z przyszły teściem

Zaręczyny i pierścionek Diany

Po 10 latach burzliwego związku William i Kate zaręczyli się wreszcie na romantycznych wakacjach w Afryce. Kate powiedziała, że ‚nie spodziewała się tego, chociaż oboje rozmawiali o wspólnym życiu i ślubie’. Kate wzbudziła zachwyt na oficjalnej prezentacji, media oszalały na jej punkcie. William podarował Kate pierścionek zaręczynowy swojej tragicznie zmarłej mamy – Diany, a samą Kate zaczęto porównywać z Lady Di.

Kate Middleton od zaręczyn porównuje się z samą Księżną Dianą

 Ślub jak z bajki i śliczny synek

Po roku od zaręczyn para wzięła huczny ślub na którym nie zabrakło i rodziny królewskiej i znanych celebrytów. Brytyjczycy zakochali się w Kate Middleton i od tego czasu wszyscy oczekiwali kiedy na świat przyjdzie pierwszy potomek Williama i Kate. Na królewskie dziecko trzeba było trochę poczekać, ale udało się – Kate urodziła 23 lipca 2013 roku ślicznego i zdrowego synka!

źródło ikony wpisu: UK_repsome/Flikr