Cześć Kochane!

Jesienią i zimą moje cienie pod oczami były jakby większe, podejrzewam, że pogoda i duże wysilenie organizmu robi swoje, ale tak, czy owak potrzebuję produktu, który poradzi sobie szczególnie z zasinieniami pod oczyma. Po przewertowaniu całego wizażu mój wybór testowy padł na firmę Catrice, która produkuje dość atrakcyjne cenowo kosmetyki. Od niedawna na półkach drogerii Hebe, czy Natura stoi słoiczek z kamuflażem korygującym właśnie cieni pod oczami Camouflage Cream Catrice.

Korektor czyli co?

Korektor czyli produkt, który ma zakryć Ci dwie strefy szczególnie wyróżniające się na twarzy: okolice pod oczyma, gdzie część z nas ma sińce oraz inne niedoskonałości twarzy jak np. pryszcze, czy przebarwienia. Produkt może również służyć do modelowania twarzy przez podkreślanie stref, które chcesz uwydatnić, rozjaśnić.

Kamuflaż Catrice

Produktu używam od pewnego czasu i zdążyłam zauważyć szereg zalet, ale niestety również i wadę, która prawdopodobnie zdyskwalifikuje go przez niektóre Kobietki. Produkt kosztuje 12zł, dostajesz 3g korektora, ma konsystencję zbitą, przypomina krem, nie jest to kosmetyk rozświetlający, jego zadaniem jest zmatowić.

1

Kiedy nakładać?

Kamuflaż tego typu nakładamy po fluidzie (podkładzie płynnym), ale przed pudrem. Gdy korektor zostanie nałożony nie zapomnij o przypudrowaniu miejsc pokrytych kamuflażem – to zapobiegnie szybkiemu ścieraniu produktu. Możesz w tym celu użyć zarówno pudru sypkiego (bardziej lekkiego) lub pudru w kamieniu (to cięższe produkty)

2

Zalety[list_style_star]

  • Pudełeczko – czarny słoiczek z przeźroczystą górą, wcale nie wygląda na produkt za tylko 12zł
  • Zapach – neutralny, niedrażniący, praktycznie niewyczuwalny
  • Kolor – 010 Ivory będzie pasował większości kobiet
  • Konsystencja – zbita, rozgrzana pod palcem świetnie się prowadzi po skórze
  • Krycie – dobre
  • Trwałość – do 5 godzin, później się lekko ściera[/list_style_star]

3

Wady[list_style_star]

  • Eksponuje suche miejsca – wielka wada tego produktu to fakt, że nie ukryje przesuszonych miejsc, a wyeksponuje je dość mocno.
  • Wchodzi w zmarszczki pod oczami – też dość widocznie niestety, ja jestem osobą dość młodą, więc nie widać tego tak bardzo u mnie, ale jeśli tych zmarszczek jest więcej to nieciekawie może to wyglądać niestety.
  • Dość ciężki[/list_style_star]