Jakie są nadchodzące HITY w makijażu? W sezonie wiosna lato 2013 powraca kreska na oku! Będzie bardzo wyrazista, długa i idealnie namalowana. Dwa trendy podpatrzone przez Nas na pokazach mody będą wiodły prym: kocia kreska subtelna i delikatna, albo jej rywalka kreska teatralna, mocna i ostra…

Kreska na oku to symbol minionych lat, gdzie Kobiety tapirowały wysoko włosy i na górną powiekę kładły dużą ilość eye-linera lub po prostu miękkiej, czarnej kredki. Kreska taka była dużo grubsza pod koniec niż na początku, najpopularniejszym kolorem lat 60. i 70. był oczywiście głęboki czarny, w latach 80. Kobiety zaczęły malować się również kolorowymi kredkami! Niedoścignionym ideałem była kreska Brigitte Bardot, jej podniesione włosy i brzoskwiniowe usta, które tworzyły bardzo apetyczną całość

Moda na makijaż zmienia się tak jak i moda na ciuchy. W sezonie wiosna lato 2013 znów stawiamy na grubą, czarną kreskę. Co ciekawe, im dalej tym lepiej. Przedstawiamy te odważniejsze trendy w malowaniu oka i te bardziej subtelne.

W stylu Brigitte Bardot:

Tutorial jak prosto namalować tzw. bardotkę

1. Najpierw namaluj zwykłą, grubą kreskę eye-linerem

2. W kąciku (za styku powiek) zrób cienką skośną kreskę, zakończ tak, aby koniec kreski tworzył niewidzialną linię z końcówką brwi.

3. Domaluj mały łuk, aby połączyć grubą kreskę z cienką, skośną

4. Wypełnij obszar niedomalowany i gotowe!

Inne trendy 2013:

 Pamiętaj, że jeśli jesteś posiadaczką głęboko osadzonych lub małych oczu, nie powinnaś malować grubo dolnej kreski pod okiem, bo może Ci to jeszcze zmniejszyć oko. Aby osiągnąć przeciwny efekt, możesz zaopatrzyć się w białą kredkę i nią malować dolną kreskę pod okiem jeśli bardzo lubisz. To rozjaśni spojrzenie (nawet jeśli górna powieka będzie miała bardzo grubą kreskę), a taki makijaż oka sprawi, żeTwoje oko wyda się stosunkowo większe!

Czy sztuczne rzęsy nadal w modzie?

NIE! Sztuczne rzęsty jak sama nazwa mówi wyglądają dość sztucznie i nie nadają się do wyglądu dziennego, inaczej niż wieczorem, gdzie możesz pozwolić sobie na małe szaleństwo. Jesli oglądasz Top Model, to na pewno pamiętasz, ja Joasia Krupa prosiła jedną z uczestniczek (Marcelinę) o zdjęcie sztucznych rzęs! Wybierz właśnie kocie kreski, też wyglądają teatralnie i są naturalne!