Jakie są trendy w urządzaniu mieszkań i domów? Kryształowe żyrandole przyciągają wzrok, świecą milionami kryształków, ale czy łatwo jest utrzymać taki żyrandol w czystości?

Na to pytanie odpowiedzą profesjonalni doradcy i architekci wnętrz, my bierzemy dzisiaj pod lupę produkt, który od pewnego czasu wyjątkowo nas zachwyca swoją elegancją, stylem i klasyką. Kojarzy się z przepychem, dawnymi balami organizowanymi dla wyższych sfer i wyjątkowością.

CIEKAWOSTKI O KRYSZTAŁACH:

Kryształowe żyrandole wyglądają przepięknie, ale są zdecydowanie cięższe do zadbania niż te klasyczne żyrandole. Przy ich czyszczeniu należy pamiętać o byciu ostrożną, bo kryształy bardzo łatwo się tłuką. Można kupić tańszy, który można myć wodą z octem (odpowiednik prawdziwych kryształów), żyrandole są wtedy nawet o 10 razy tańsze od tych prawdziwych kryształów, a prezentują się też fajnie, mimo, że lśnią trochę inaczej. Tak, czy owak żyrandol trzeba rozkręcić na części, bo kryształowe żyrandole się kurzą. Najważniejsze : kryształy myje się w ZIMNEJ wodzie, ciepła woda powoduje, że tracą swoje lśnienie. Sposobów na ich czyszczenie jest kilka: tak robi wiele kobiet w Belgii), można użyć zwykłego Ludwika, czy Fairy. Babcia jednej z naszych koleżanek myje swoje kryształy denaturatem, a później je poleruje – faktycznie pięknie błyszczą od wielu lat!

Ceny kryształów nie są tanie. Te imitujące kryształ kupicie od 300 zł wzwyż.  Bardzo ładną i dość sporą kolekcją może pochwalić się market Obi.

1

Żyrandol Maria Teresa znaleziony na stornie luxarte.com.pl, który kupicie za 936zł. Żyrandol zbudowany jest z elementów metalowych galwanizowanych mosiądzem na złoty połysk lub niklowanych. Ozdoby i talerzyki to kryształ włoski. Co ciekawe, na indywidualne zamówienie możecie zdecydować się na kryształy Swarovskiego lub austriacki Scholer! To bardzo ekskluzywny i piękny żyrandol.

2

Żyrandol kryształowy Mona Lisa znaleziony na stornie www.krysztalylux.eu, który zakupicie za cenę 1591,00zł. Żyrandol wykonany jest w kolorze chromu ze stali nierdzewnej, kryształy, które widzicie to Swarovski, żyrandol z gwarancją i certyfikatem jakości. Bardzo gustowny, będzie pasował do dużych salonów, czy pokojów gościnnych.

3

Elegancki żyrandol kryształowy Bohemian Decorated Classics ze strony www.zyrandole-krysztalowe.pl. Żyrandol pochodzi z firmy czeskiej, wykonany z kryształowego szkła matowego. Ozdobiony pięknymi kryształami Swarovskiego Spectra, które rozbijają padające światło w tęczę różnych, niesamowitych barw. Za żyrandol zapłacić trzeba 3600zł.

ZA MAŁE MIESZKANIE?

Jeśli marzysz o namiastce luksusu, ale nie masz odpowiednio dużego pokoju na taki żyrandol, możesz kupić sobie kryształowy plafon, albo plafonierę, jak również kryształowy kinkiet (chociażby do eleganckiej łazienki), które będą prezentowały się równie pięknie, ale już nie tak bardzo strojnie. Pięknie wyglądają również kryształowe lampy wiszące i stojące. Szukając fajnych pomysłów, zaobserwowałyśmy, że często do zwykłych żyrandoli dodaje się jakiś kryształowy element, co również wygląda bardzo ładnie. Kryształy w nieco mniej strojnej wersji:

1

 Plafon Paul Neuhaus NORINA w cenie 463,77zł na stronie www.kuplampy.pl

2

Plafon Italux Blast w cenie 534zł ze strony www.kuplampy.pl

3

Kinkiet Amir w cenie 284 zł ze strony salonoswietleniowy.pl

4

Kinkiet Barcelona za 788zł na stronie www.anabet.pl

5

Lampa włoska/kinkiet Calypso za 349zł ze strony www.megalampa.pl

6

Lampa stołowa Rubens za 509zł na stronie www.megalampy.pl

7

Kryształowy kinkiet Markslojd za 282,99zł ze stony www.lagunalight.sklepna5.pl

Porada nudziary:

Pamiętajcie Kobietki, że kupując taki żyrandol, czy plafonierkę decydujecie się na bardzo fajne, nowoczesne rozwiązanie połączone z klasyką. Nie dajemy jednak gwarancji, że za kilka sezonów takie cacko nie będzie symbolem minionej epoki. Pamiętacie boazerię? Kiedyś była modna, teraz odeszła już do lamusa…Ale przecież zawsze można wymienić żyrandol!