Po Karolinie Korwin Piotrowskiej książkę postanowił napisać znany stylista Tomasz Jacyków. Jaka jest nowa książka Tomasza Jacykowa, czy używa w niej tak barwnego języka jak w telewizji i czy warto ją poczytać?

Co w książce?

11 września odbyła się premiera książki pt. ,,O elegancji i obciachu Polek i Polaków od stóp do głów.” O czym jest właściwie książka Tomasza Jacykowa? Wbrew pozorom książka to zabawna, lekko ironiczna, ale ciekawa lektura na polską modę z ostatniego dziesięciolecia. Jeśli szukasz nazwisk ze świata showbiznesu to raczej ich tu nie znajdziesz, tak samo jak nie znajdziesz albumu ze zdjęciami na co drugiej stronie. W książce jest faktycznie kilka zdjęć samego Jacykowa, nie są to zdjęcia pompatyczne, raczej pokazujące, że kontrowersyjny stylista ma dużo dystansu do siebie…

Książka Tomasza Jacykowa to również zbiór interesujących porad z pogranicza mody i designu, możesz dowiedzieć się, że nie potrzeba wypchanego portfela, żeby na polskiej ulicy wyglądać naprawdę dobrze. Tomek zwraca uwagę na błędy jakie notorycznie popełniają obywatele, czasem urocze, ale innym razem wołające o pomstę do nieba.

Tomasz Jacyków

Tomasz Jacyków/ KAPiF

Spodnie na Pawełka?

Z książki dowiesz się co to znaczy ,,spodnie podciągnięte na Pawełka”, czy ,,kurtka typu hej przygodo w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej”. Pan Jacykow już rozpoczął promocję książki, wystąpił niedawno w Dzień Dobry TVN. Oprócz książki, stylista pochwalił się również tym, iż próbuje swoich sił jako projektant torebek, zaprezentował kilka mocno oversizeowych modeli własnego projektu i szczerze powiedziawszy torebki Tomasza Jacykowa są naprawdę fajne!

Co sam artysta mówi o książce?

,,I oto jest, moja pierwsza w życiu książka! Starałem się zachować w niej jak najwięcej siebie, mojego języka, nie zawsze grzecznego. W tym miejscu przepraszam wszystkie dzieci i konsekwentnych konserwatystów – nie bierzcie mnie za przykład, nie nadaję się. Ale kocham to co robię, swoją pracę i ludzi. Nie lubię półśrodków, lubię mówić to co myślę. I biorę za własne słowa odpowiedzialność.” – Tomasz Jacyków (źródło cytatu)

Pójdziecie do księgarni? Nudziara myśli, że WARTO!