Książki dla Kobiet rozpalające zmysły? Literatura z wypiekami nabiera w Polsce rozpędu, która z Nas nie poczytałaby sobie o niegrzecznym milionerze, dobrym w łóżku, który łamie Kobiece serca, ale pod wpływem tej jedynej zmienia się nie do poznania?! Dlaczego lubimy książki dla kobiet z lekką nutką przyjemności  i czy Christian Grey jest niedoścignionym ideałem?

Czytamy, bo lubimy odrobinę pomarzyć, odlecieć, przenieść się w objęcia Christiana Greya, czy w ramiona oficera Aleksego Wrońskiego. Czytamy, bo nagle fantazja bierze górę na szarą codzienności i chociaż na chwilę jesteśmy uwodzone, uwielbiane, obsypywane drogimi prezentami…Polki lubią subtelne książki, delikatne, dlatego z wypiekami na twarzy czytamy książki dla kobiet o przystojnym Christianie Grey’u, który działa na nasze zmysły, uwielbiamy Aleksego Wrońskiego, bo to bawidamek, łotr, nieokrzesany, ale z tym ogniem w oczach. My, Kobiety, gdzieś podświadomie kochamy się w typowych niegrzecznych chłopcach…pociągający, tajemniczy, nieobliczalni, a my pragniemy być zdominowane?!

Pędzimy za ideałami, które tak idealne nie są. Bo czy tytułowy Christian Grey to dobry człowiek? Chyba nie do końca, ale potrafi utkać złotą sieć, w którą złapałoby się większość z nas, chociaż na chwilę.

Uniwersytet w Maryland przeprowadził rok temu badania nad Kobiecą psychiką. W jednym z eksperymentów pokazywano Kobietom zdjęcia mężczyzn wykonujących niebezpieczne i mało płatne zawody tj. policjant, strażak, wojskowy oraz tych dobrze opłacanych, ale mało widowiskowych np. lekarz, prawnik, księgowy. Zapytano Kobiety z którym z panów chętniej poszłyby do łóżka?!80% badanych Kobiet od razu decydowała się na faceta wykonującego niebezpieczną i mało płatną pracę! Gdy zapytano te same Kobiety z kim związałyby się na stałe, wybór był zupełnie odwrotny! Aż 85% badanych związałoby się na stałe z dobrze sytuowanym człowiekiem…Te badania pokazują, że tęsknimy za czymś dzikim, nieokiełznanym, chwilowym i ulotnym…

Chcesz oderwać się od codzienności i przenieść w świat romansu? Oto polecane książki ,,z wypiekami” podane w subtelnej otoczce:

1.

Sylvia Day występująca też pod pseudonimem artystycznym Livia Dare jest autorką bestsellerowych powieści z nutką erotyzmu z serii Crossfire m.in. Dotyk Crossa i Płomień Crossa. Seria budzi wielkie emocje, przetłumaczona na 36 języków (w tym polski) opowiada o młodej dziewczynie Ewie Tramell robiącej karierę w branży reklamowej, która przeprowadza się do Nowego Jorku i poznaje młodego biznesmena, elokwentnego, nieziemsko przystojnego i uwielbiającego igraszki…Książka mocniejsza niż 50 Twarzy Greya, bohaterowie bardziej realni, opisy bardziej sugestywne, język momentami dość wulgarny, dobrze jednak oddający ,,te” klimaty. Książka porusza też kilka ważnych tematów społecznych i bez wątpienia zasługuje na miano objawienia roku 2013.

2.

E L James i jej serii o multi milionerze ze skłonnościami do sado maso nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Książka bije rekordy popularności. Opowiada o młodej studentce literatury Anastasi Steele, niewinnej, zagubionej, która na swojej drodze spotyka ideał: Christiana Greya, który skrywa mroczną tajemnicę. Christian wprowadza nieśmiałą dziewczynę w tajniki nocnego życia, gier i pikanterii. Ale demony drzemiące w Greyu nie dadzą o sobie zapomnieć. Książka trzyma w napięciu, chociaż można odnieść wrażenie, że postacie są odrealnione (szczególnie główna bohaterka), polskie tłumaczenie pewnie też nie dostałoby nagrody Grand Prix, ale warto ją mieć!

3.

Vina Jackson to nie jedna osoba, ale duet, wiemy tylko, że to mężczyzna i kobieta, felietoniści, pisarze, zafascynowani powieściami z wypiekami. Bohaterką książki jest rudowłosa, utalentowana skrzypaczka Summer, trochę znudzona swoim życiem i obecnym parterem. Kiedy jej skrzypce zostają zniszczone poznaje Dominika, profesora, który składa jej dość osobliwą propozycję, za cenę nowych skrzypieć ma grywać dla niego na prywatnych koncertach…Domyślcie się co będzie główną atrakcją tych koncertów…

 4.

Megan Hart to autorka, która o tych sprawach pisze bezpruderyjnie, w sposób, który może Cię zawstydzić. Autorka momentami nie stroni od wulgaryzmu, ale tym podkręca tylko atmosferę. Książki dla Kobiet od Hart to nie nudne romansidła z tymi sprawami w tle, książki poruszają kwestie społeczne i osobiste, pokazują rozterki ludzi takich jak my, Hart dobrze się czyta. Polecamy szczególnie Trzy oblicza pożądania, czyli historia miłosnego trójkąta…