Cześć Kochane!

Kocham perfumy! Choć mogę bez bicia powiedzieć, że nie jestem zbytnio uzależniona od zapachów i od lat jestem wierna zaledwie trzem.

Z racji tego, że ceny perfum w Polsce są dość drogie staram się oszczędnie podchodzić do psikania się perfumami i korzystać nie tylko z tych z najwyższej półki, ale również przystępniejszych cenowo. Nie pogardzę również ładnym dezodorantem.

Moja przygoda z woniami…

Rozpoczęła się tak naprawdę w liceum, a pierwszy flakonik dostałam od mojego Taty. Pamiętam jak Mama psikała się w latach 90. dezodorantem Chic, był bardzo modny i wszystkie Panie nim pachniały. Moją pierwszą buteleczką perfum były Givenchy Very Irresistable i to one towarzyszyły mi przez długie lata, ale jak to kobieta, wreszcie musiało mi się znudzić i obecnie korzystam z nich tylko, gdy spotykam się właśnie z Tatą:)

8

Moje typy

Ładne perfumy to definicja trudna do rozszyfrowania, bo dla jedynych ładne to kwiatowe i mocne, a dla innych owocowe i orzeźwiające. Ładne perfumy według mnie to zapachy uniwersalne i klasyczne z nutką bergamotki, piżma, kwiatu orchidei, mandarynki i reszty nut kwiatowych wzbogaconych powiewami orientu. W związku z tym, że przepadam za orientalnymi zapachami, w szeregach moich perfum znajdują się:

2

[dropcap_empty] 1 [/dropcap_empty] EUPHORIA, Calvin Klein – pociągająca, seksowna, słodka to chyba trzy przymiotniki, które przychodzą mi do głowy, gdy myślę o jednych z moich ulubionych woni. Zapach elegancki, egzotyczny i zdecydowanie wzbogacony nutką orientu. Wyczuwam w nich szczególnie kwiat lotosu, orchideę i ambrę, które uwielbiam. Zapach polecam kobietom subtelnym i eleganckim, które lubią poczuć się wyjątkowo i przyciągać spojrzenia mężczyzn!

6

[dropcap_empty] 2 [/dropcap_empty] MADEMOISELLE, Coco Chanel – zmysłowość, orient i kobiecość w pełnej krasie. Ta buteleczka przyprawia mnie o zawrót głowy, choć perfumy należą do najdroższych z jakimi miałam do czynienia w życiu, noszę je regularnie, na wielkie wyjścia i randki z Mężem. Nuty bergamotki, jaśminu i piżma są mocno wyczuwalne, a dodatki kwiatowe czynią z Mademoiselle mieszankę tak wyjątkową, że nie da się ich porównać z żadnym innym zapachem!

7

[dropcap_empty] 3 [/dropcap_empty] CHLOE, Chloe – można ją kochać, albo nienawidzić. Zapach Chloe należy do tych intensywnych, dla niektórych nawet duszących, ale ja go kocham! Liczi, frezja, róża i lekko wyczuwalna lilia, a przy tym piękna buteleczka z charakterystyczną kokardą to Chole w swoim najlepszym wydaniu. Perfumy mogą wydawać się niektórym lekko przyciężkie i duszące, ale ja lubię wracać do tego zapachu…

4

[dropcap_empty] 4 [/dropcap_empty] NOT FOR EVERYBODY, Bruno Bannani – bo kto powiedział, że taniej znaczy gorzej? Po prostu ładne perfumy, dzienne, zapach młodzieżowy, kwiatowy i orzeźwiający. Mają w sobie wszystko czego szukam z zapachu codziennym – przystępną cenę, trwałość i kobiecość.

5

[dropcap_empty] 5 [/dropcap_empty] C-THRU Black Diamond – gdy za oknem skwar rezygnuję z perfum i korzystam tylko z antyperspirantów i dezodorantów, najczęściej jednak na mojej szyi ląduje czarny diament z C-Thru, niezobowiązujący, wyjątkowo świeży i chyba już kultowy dezodorant, które sprawdzi się w każdym wieku!

3

To już cała kolekcja moich perfum, nie jest tego zbyt wiele, ale jak dla mnie – wystarczająco. Jestem bardzo ciekawa, czego Wy używacie i co myślicie o mojej małej kolekcji perfum…

Hello Girls!

I love perfumes! And as far as I can admit that I’m not totally addicted to them still, I am faithful to three bottles for many years. Because the prices of perfumes are kind of high in my country I try to save my perfumes and use them only for special occasions. I do like expensive ones, however I also buy those less expensive as well as nice deodorants.

8

My scents journey

To be sincere, it has started in my high school, my first bottle was a present from my dad. I remember that 90s belonged to Chic deodorant that could be smelled literally everywhere! Comming back to my first bottle – it was Givenchy Very Irresistible perfumes and they were my favs for next many years. However, as woman tends to be, I like changes and after ten years I got bored with that smell. I just wear that perfumes when I meet my dad now:)

2

My types

It is dificult to define a nice perfume. For one woman nice means floral and intensive scent while for others it would be defined as fruit and rather fresh one. For me, nice perfumes are the one that are universal and classic at the same time thus bergamot, musk, orchid, mandarin and all floral smells with some oriental elements would be consider as nice. Because I just love oriental scents you can find following perfumes in my magic box:

[dropcap_empty] 1 [/dropcap_empty] EUPHORIA, Calvin Klein -attractive, sexy, sweet – I think that’s three main things that come to my mind when I’m thinking of Euphoria. Elegant, exotic and definietely orient scent. I can especially smell some lotus flower, orchid and ambergis within. I recommend that smell to delicate and elegant women that like to feel special an attract man’s attention!

6

[dropcap_empty] 2 [/dropcap_empty] MADEMOISELLE, Coco Chanel -sensuality, orient and femininity in its pure form. This bottle makes me mad! Although the bottle is the most expensive I have ever tried, I wear them regularly for big events and for dates with my hubby:) You can smell bergamot, jasmine and musk and some floral elements make them perfect match for me! It is even difficult to compare them to any other scent I have ever tried!

7

[dropcap_empty] 3 [/dropcap_empty] CHLOE, Chloe -hate it or love it! Chloe is kind of intense one, for some even a bit choking, but I love it so much! Lychees, freesia, rose and lily make them so extraordinary. What is more, I just love the bottle design with its cute, beige bow all around!

4

[dropcap_empty] 4 [/dropcap_empty] NOT FOR EVERYBODY, Bruno Bannani -who said that cheaper means worse? Nice, daily smell. You can smell some flowers within the smell. They have everything what young and busy gril may be looking for!

5

[dropcap_empty] 5 [/dropcap_empty] C-THRU Black Diamond -when the weather is hot I don’t like perfumes, they seem to be too overwhelming for me, thus I use some deodorants. C-Thru Black Diamnod is the best choice for me. It’s not only fresh, but also works for women in every age!

3

That’s all about my favourite perfumes. As I said, the collection isn’t big, but it works for me. I’m really curious how do you like my perfumes:)