Cienie do powiek, niby taka prosta sprawa! To dlaczego ważą nam się tak często na powiekach, albo wyglądamy jakbyśmy miały niedomalowane oczy? Zrobić makijaż oka nie jest łatwą sztuką, w internecie znajdziecie tysiące tutoriali na ten temat, tylko, gdy przychodzi co do czego, to nadal nie wiemy jak to zrobić. Najważniejsze jest…

…NAWILŻANIEskóra powiek jest cieniutka i ma tendencję do wysychania. Krem pod oczy wsmarowuj również w płatki powiek, skóra po 2 tygodniach powinna poprawić kondycję! Wystarczy zwykły Krem Nivea, albo jego lepszy odpowiednik Nivea Soft (ok.12zł)

…BAZA – wiele z Nas o tym zapomina, bo po co? Baza jest bardzo pomocna, bo wygładza nierówności skóry i intensyfikuje kolor cieni. Jeśli nie masz bazy (zwykłej, do twarzy), to użyj podkładu! Bardzo dobre bazy do twarzy ma firma Soraya (ok. 24zł)

A teraz przejdźmy do docelowego makijażu, czyli jak malować oko?:

MAKIJAŻ OKA:

Makijaż oka (szczególnie dzienny) powinien być subtelny i pasujący do Twojej urody. Makijaż oka dzienny oka powinien składać się z dwóch kolorów. Najbardziej neutralnym połączeniem jest jasny beż z brązowym, jak również róż z wrzosowym. Możesz zaszaleć i spróbować połączyć zieleń ze złotem. Tej wiosny modne będą połączenia kontrowersyjne np. turkus z żółcią, czy różem!

1. Weź jaśniejszy cień i nałóż go dość dużo na ruchomej powiece (nie maluj górnej części pod brwią), zrób to zwykłym pędzelkiem

2. Białą, miękką kredką pociągnij wewnętrzną stronę dolnej powieki.

3. Weź ciemniejszy cień i zewnętrzną stronę dolej powieki pociągnij pędzelkiem z tym ciemniejszym cieniem (to optycznie uniesie oko, jeśli Ci się pokruszy pod okiem, to weź wacik i wyczyść). Jeśli chcesz odważniejszy make-up i nie wiesz jak nakładać cienie do powiek to zrób tak: pędzelkiem z ciemniejszym odcieniem zrób łuk na załamaniu górnej powieki (od jednego końca aż po drugi) i patyczkiem do uszu zatrzyj widoczną granicę.

JAKIE cienie do powiek WYBRAĆ?:

1. Cienie w kamieniu – najpopularniejsze w Polsce, niektóre trochę się sypią pod okiem w trakcie makijażu. Na mokro zachowują się jak kredka! Makijaż oka jest z nimi przyjemny i najprostszy. Polecamy cienie w kamieniu z Pupy (piękny kolor: Capuccino)

2. Sypkie – ciężkie w nakładaniu, najczęściej błyszczące, bardzo kruszą się pod okiem. Najlepiej nakładać palcem. Polecamy cienie sypkie z Inglota (długo się trzymają, nie obciążają powieki)

3. W sztyfcie – polecany Kobietom z dużymi oczami, nakładaj je tylko pędzelkiem, ale uważaj, bo lubią ważyć się na powiekach!

4. Ołówkowe – szybkie w nakładaniu, rysujesz grubą krechę na powiece i po prostu rozcierasz, są lekko tłuste.