Wszystko co powinnaś wiedzieć zanim zdecydujesz się wykonać sobie makijaż permanentny. Co to za rodzaj makijażu, ile się trzyma? Czy makijaż permanentny boli?

Makijaż permanentny to rodzaj makijażu stałego, który nakłada się podobnie jak tatuaż. Barwniki wprowadza się pod skórę (ze znieczuleniem miejscowym w postaci kremu). Najpopularniejszymi makijażami permanentnymi są: kreski na oczu, cieniowanie oczu (wydobycie głębi), kreska+wypełnienie ust oraz makijaż permanentny brwi. Make-up tego typu trzyma się od 2-5 lat (przeważnie ok.2,5 roku), daje różne efekty w zależności od intensywności barwnika i może być wykonany przez kosmetyczkę, wizażystkę lub lekarza.

Czy to boli?

Przeważnie tak i trzeba się przygotować na niedogodności. Każdą partię twarzy poddaną takiemu makijażowi znieczula się kremem, a jeśli decydujesz się na zrobienie ust to najczęściej otrzymujesz znieczulenie dentystyczne w usta, które obkurcza na czas zabiegu mięśnie. Część Kobiet twierdzi, że taki make-up prawie w ogóle ich nie bolał – prawdopodobnie klientki te mają większy próg wytrzymałość lub gabinet – silniejsze kremy znieczulające. Odczuwa się od ,,dyskomfortu” do ,,bólu”, które oczywiście przechodzą razem z zakończeniem zabiegu!

makijaż permanentny

Jak to się robi?

Barwniki wprowadzane pod skórę są ziołowe, więc będą znikały wraz z łuszczeniem naskórka, dodatkowo wprowadza się je w płytkie warstwy skóry (niektóre internautki piszą, że po źle wykonanym zabiegu ust były w stanie ,,wydrapać” barwnik – nie rób tego, bo możesz stworzyć wielką ranę i ognisko zapalne).

[dropcap_green]1[/dropcap_green] ETAP Iw gabinecie. Sam makijaż trwa dość długo (ok. 2-3 godzin), więc uzbrój się w cierpliwość. Barwnik wprowadzany jest na ok. 5mm pod skórę (od 3-8 to norma). Po zabiegu dostajesz krem łagodzący/maść

[dropcap_green]2[/dropcap_green] ETAP II – 2 tygodnie gojenia. Przygotuj się, że Twój makijaż ma teraz czas na łuszczenie i robienie strupka. Na całej powierzchni ,,malowanej” zrobi się strupek, odpaść ma SAM (nie zeskrobuj go!). Po dwóch tygodniach wracasz do kosmetyczki na korekcję. Korekcja polega na ewentualnym uzupełnieniu tego co może ,,odpaść”.

Czego nie mogę robić?

Opalać się przez 2 miesiące, przez pierwsze 2 tygodnie myć twarzy czym innym niż wodą/hypoalergiczny tonik, chodzić na basen oraz przegrzewać się.

Czy to niebezpieczne?

Nie wszystkie Panie mogą wykonać taki zabieg. Kobiety z cukrzycą, chorobą nowotworową, mamusie karmiące i w ciąży nie mogą korzystać z takich usług. Zabieg jest bezpieczny jeśli wykonujesz go w dobrym salonie!

Na co powinnam zwrócić uwagę?

Na salon w którym zabieg wykonujesz – zapytaj, czy salon posiada sterylizator narzędzi, czy w trakcie zabiegu kosmetyczka będzie miała rękawiczki i jakie znieczulenie dostaniesz. Najbezpieczniej jest robić makijaż u lekarek medycyny estetycznej.

Ile to kosztuje?

Nudzi@ra podaje ceny, które mogą być sygnałem, że make-up będzie wykonany profesjonalnie:

  • Brwi – 850-900zł
  • Kontur ust – 700zł
  • Wypełnienie ust -1000zł
  • Oczy – kreski+głębia 800zł