Masz już dość swojej teściowej? Masz wrażenie, że ciągle wtrąca się w Wasze małżeństwo i buntuje przeciwko Tobie męża? Nie jesteś sama! Co 3 Polka skarży się na swoją teściową, a dzięki internetowi może anonimowo podzielić się swoimi przemyśleniami z innymi Kobietami w podobnej sytuacji!

Zawsze wie lepiej? Ma lepsze metody wychowawcze od Ciebie? Lepiej gotuje i ciągle coś jej nie pasuje w Waszym małżeństwie?

Jak w takim razie radzić sobie ze wścibską teściową, która wszystko wie najlepiej? Czy hasło mam dość teściowej dotyczy także i Ciebie? Jeśli tak to oto techniki obronne przeciwko złośliwej teściowej:

[dropcap_green] 1 [/dropcap_green] Na Uniki – jeśli chcesz odgryźć się swojej teściowej to ogranicz do minimum rodzinne spotkania, pogawędki, kawkę, czy niedzielne obiadki. Ona tylko czeka, aby zobaczyć ukochanego synka i wnuczki (Ciebie już pewnie niekoniecznie), więc nie daj jej takiej możliwości i przestań się pojawiać u niej w domu. Wystarczy kilka wykrętów, czy udawany ból. Zobaczysz, że już po kilku tygodniach mamusia będzie dla Ciebie milutka jak nigdy!

[dropcap_green] 2 [/dropcap_green] Na Odwet – jeśli usłyszysz coś niemiłego od teściowej nie zaciskaj zębów, ale zbierz w sobie siły i zadeklaruj spokojnie, że ,,nie podoba CI się to co powiedziała”, unikaj bezpośredniego atakowania, suche stwierdzenie, że coś Ci się nie podoba lub, że ,,nie życzysz sobie tego typu uwag” może zdziałać cuda i dać jej do myślenia. Narastające od lat niedomówienia i problemy z teściową o których nie mówisz mężowi to częsty rozpad małżeństw.

mam dość teściowej

[dropcap_green] 3 [/dropcap_green] Na Wnuczki – to drastyczna metoda, ale może szybko uleczyć mamusię z niechęci do Ciebie. Jeśli masz już dzieci, a teściowa chce się nimi zaopiekować, to zrób wszystko, aby tak się nie stało. Zniknie przede wszystkim problem tego, że ona ,,wie lepiej jak wychowywać dzieci, przecież swoje wychowała”, skończy się pouczanie i wpływanie na Twoje dzieci! Jeśli stać Cię na nianię, to czemu nie?

[dropcap_green] 4 [/dropcap_green] Na Cierpiętnicę – najczęściej wykorzystywana przez Kobiety metoda, nie uderzaj bezpośrednio w teściową, ale tak często jak możesz wspominaj mężowi o tym jak ona Cię traktuje, jak Ci jest źle. Ględź mu za uchem, urabiaj go. Mąż może być najlepszym orężem do walki ze złośliwą teściową!A okropna teściowa złagodnieje…

 Czy hasło mam dość teściowej brzęczy i Tobie w uszach? Może warto spróbować którejś z technik nudziary!?