Jesień już puka do naszych drzwi! Czym ją przywitać? Oczywiście marynarką, która jest dobrym pomysłem i na co dzień i od święta. Jak wybrać marynarkę, która nie wieje nudą? Czy ta do pracy powinna różnić się od tej wieczorowej? Wypada nosić marynarkę na co dzień? Jaką?

W tym sezonie Domy Mody przypomniały sobie o marynarkach i tak Dolce&Gabbana, Karen Walker, Paul Costelloe i wielu innych chętnie prezentują swoje marynarkowe propozycje. Jakie powinny być marynarki? Oto modowe porady:

MARYNARKA DO PRACY – jeśli decydujesz się na taką pamiętaj, że preferowane są tutaj raczej klasyczne marynarki, czyli albo krótka, ładnie podkreślająca talię, albo wręcz przeciwnie, surowa, obszerniejsza a la męska. Do takiej marynarki dobieramy ołówkową spódnicę w kolano (bardzo modną w tym sezonie!), albo spodnie cygaretki. Nie stawiaj na spodnie rozszerzane, to jeszcze nie ich czas!

top

Stylizacja do pracy/Klasyczna marynarka i ołówkowa spódnica/Mat.prasowe Top Secret

MARYNARKA NA CO DZIEŃ – lubisz sportową elegancję tzw. smart casual? Jeśli tak, to prawdopodobnie jesteś fanką luźnych marynarek, lub dopasowanych z kieszeniami, czy suwakiem. Szukaj militarnych krojów, ale niekoniecznie kolorów. Możesz zdecydować się na kolor pudrowy, szary, rudy, albo śliwkowy – HITY tego sezonu! Do takiego żakietu dobieraj inny dół np. spódnica w kratę, może spodnie rurki?

top2

Marynarka na co dzień/Mat.prasowe Top Secret

MARYNARKA WIECZOROWA – najczęściej popełniany grzech Kobiet to przywdziewanie marynarki do pracy również na wieczorową imprezę, czy kolację. Pamiętaj, że marynarka wieczorowa ma przykuwać uwagę, a nie straszyć klasycznymi kształtami! Wybieraj połyskujące tkaniny, takie dzięki którym będziesz się wyróżniała. Diabeł tkwi w szczegółach – a więc najważniejszy tutaj jest krój. Obszerna, może taka z postawioną stójką, albo zaznaczonymi ramionami? Dół nie musi stanowić kompletu, ale mile widziana podobna tonacja kolorystyczna. Rozwesel stylizację dodatkami!

top1

Stylizacja na wieczór/Mat.prasowe Top Secret

Pamiętaj, że każde modne marynarki możesz wzbogacić dodatkami. W tym sezonie bardzo modne neonowe torebki, skarpetki/podkolanówki do botków, okulary kujonki i kolorowe apaszki.

torebka

Śliwkowa torebka MUST HAVE/Pandzior.pl

Buty powinny mieć znów zaokrąglone noski! Możesz poszaleć również w make-upie, mocniej zaznaczone oczy, eye-liner ,,na jaskółkę”, czy pomarańczowa szminka to MUST HAVE nadchodzącego sezonu!