Militarny styl przywędrował do Nas prosto z ulic Mediolanu, gdzie miał swoje początki. Ciężkie biker boots twz. workersy i dużo koloru khaki, szczególnie na bluzkach, tunikach, a nawet spódnicach jest ciągle na TOPIE. Styl militarny na wiosnę 2013 będzie nieco różnił się od tego na jesień 2012, jest zdecydowanie…

…łagodniejszy i bardziej kobiecy, TOTAL LOOK militarny będzie złagodzony akcentami typowo kobiecymi. Jaki jest w takim razie militarny styl na 2013? Oto co musisz wiedzieć:

1. Do stylu militarnego pasują dwa odcienie: kamelowy beż i khaki

2. Modne będą zgniło zielone tuniki

3. Militarny styl lubi zwierzęce akcenty, do tuniki khaki zakładaj ołówkową spódnicę w cętki

4. Buty wciąż muszą być ciężkie, albo na szpilce bez palców i z odkrytą piętą

5. Dodatki: szal khaki, opaska na czoło, skąpo z biżuterią

Kurtki i tuniki znajdziesz w sklepie internetowym i stacjonarny marki New Look w cenie od 99,99zł-159,99zł, buty natomiast kupisz w sklepie Top Shop, niestety to droższy wydatek ok. 300zł za parę. Jak widzisz do koloru khakimożna dopasować spódniczkę w tygrysie cętki, co złagodzi militarny styl i nada mu bardziej kobiecego looku. Odważyłabyś się tak ubrać?

Kto promuje ubrania wojskowe?

Wojskowe ciuchy w tym sezonie można było zobaczyć na pokazie Domu Mody MAX MARA, który inspirował się firmą Pożegnanie z Afryką…Pokaz, który odbył się w Mediolanie to kwintesencja stylu militarnego w którym MAX MARA zakochała się już w tamtym roku. W ich projektach znajdziesz dużo koloru kamelowego (jasny beż), który świetnie wygląda ze zgniłą zielenią khaki, zauważ, że każda modelka ma również stylową opaskę na czole i buty bez palców i pięty!

Nudziara zwraca również uwagę na designerski makijaż, który pasuje do militarnego stylu, przede wszystkim karnacja nie muśnięta słońcem, khaki lubi się z jasnymi, prawie ziemistymi cerami, więc solarium odpada! Dodatkowo oko może być dość mocno podkreślone kolorem pomarańczowym lub kanarkowym, z którym zielony się nie gryzie! Nie przesadzaj z kreską na oku!