Naturalność pomieszana z szaleństwem w makijażu? Czy to w ogóle możliwe? Tak! W tym sezonie pojawił się nowy trend w makijażu, który już kiedyś gościł na polskich ulicach. Naturalna twarz i to na czym mają skupiać się spojrzenia ludzi, czyli: mocny makijaż oka. Jakie kolor dominują? Jakie cienie wybrać, żeby zrobić sobie taki makijaż?

Mocny makijaż oka jest bardzo efektowny i jeśli zdecydujesz się na wykonanie takiego cuda, to zrezygnuj z mocnych pomadek, różów, czy pudrów. Twarz w tym sezonie urzeka skromnością i umiarem w makijażu, ale oczy kontrastują do porcelanowej skóry i jasnych ust ( w kolorze lekko pudrowym lub beżowym).

Znacie smoky eye? To tzw. efekt przydymionego oka, a polega na tym, żeby wewnętrzny kącik oka rozświetlony był jakimś jasnym cieniem (np. połyskującą perłą, czy różem), a reszta pomalowana dużo ciemniejszym odcieniem, przy czym najciemniejszymi miejscami na oku powinny być: górna i dolna linia rzęs (którą dodatkowo można wzmocnić kredką, czy eyelinerem). Pamiętaj, aby kolor nałożonego cienia rozetrzeć delikatnie pędzelkiem, palcem, albo pałeczką do uszu:)

Jakie kolory cieni wybrać?

1. Grafit i szary

2. Kawowy i beżowy

3. Ciemny morski i jego jaśniejsze odcienie

Wiele firm proponuje Ci zestawy w którym jest kilka odcieni tego samego koloru – warto mieć taki kompakt, aby uzyskać efekt smoky eye (np. Rimmel za ok. 27zł, ma potrójne zestawy Glam Eyes Trio). Pamiętajcie, ze przy takim makijażu bardzo ważna jest również maskara (tusz), która musi nie tylko wydłużać, ale również pogrubiać. Jeśli chcecie zainwestować w coś naprawdę fajnego i wykonać ciekawy makijaż oka, to wybierzcie ArtDeco All in One Mascara za ok. 64zł, jest bardzo wydajna i nie skleja rzęs.

Taki makijaż pasuje przede wszystkim na wieczór, jeśli lubisz mieć efekt przydymionego w pracy, to jasne, że możesz tak się malować, ale pamiętaj, żeby zrobić to subtelniej. Nie używaj tzw. ,,mokrych” cieni, bo wtedy efekt smokey będzie spotęgowany!