W modzie co rusz słyszy się o tym, że jakiś znany projektant nie życzy sobie współpracy z dziewczynami, które chociaż minimalnie odstają od ideału wykreowanego przez paryskie pokazy mody. Czy do miana modelki mają prawo tylko dziewczyny w rozmiarze 34? Chude i bardzo wysokie? Absolutnie NIE! Przedstawiamy modelki plus size, czyli Kobiety dzięki, którym i my czujemy się bardziej wartościowe…

Duże piersi, grubsze łydki, brak rozmiaru 90-60-90, czy takie cechy mogą pomóc Ci w karierze modelki? TAK! Dziewczyny plus size stają się coraz popularniejsze, nie jest to jeszcze zjawisko masowe, ale na pewno warte wzmianki. Świat się zmienia i definicja piękna też. Modelki bardzo chude, wysokie wyglądają niezdrowo i mało apetycznie, stąd pomysł wielu fotografów na zatrudnianie Kobiet o rubensowskich kształtach.

Takie nazwiska jak Ashley Graham, Marquita Prink, Tara Lynn, Candice Huffine, Nadia Aboulhosn i wiele wiele innych udowadniają, że można być modelką w większym rozmiarze. Ale bycie modelką plus size, to nie hamburgery i Cola! Dziewczyny, które zajmują się tym na co dzień również dbają o siebie. Top modelka Ashley Graham mówi, że spędza na siłowni godzinkę dziennie i dodatkowo uprawia jogging. Tara Lynn natomiast nie zaprzecza, że korzysta z osobistego trenera, ale nie może sobie odmówić babeczki z kremem, czy ciastka z lukrem! Wszystkie modelki plus size jednogłośnie przyznają, że Kobiety nie mogą mieć za wzory wychodzonych i bladych modelek!

Chcesz być modelką plus size? Zrób sesję zdjęciową, wyślij swoje zdjęcia do zwykłej agencji modelingowej, wiele z nich dopiero zaczyna rozglądać się za okrąglejszymi modelkami. Na razie to raczej hobby niż zawód, a pracy jako fotomodelka jest coraz więcej i z czasem kanony ulegną zmianie, a modelka plus size, będzie wtedy określana mianem zwykłej modelki! Oby tak się stało!

Pamiętaj, że plus size to nie znaczy gruba! Jest mnóstwo dziewczyn pulchniejszych, które dobrze się odżywiają i po  prostu zdrowo wyglądają. Nie martw się więc jeśli masz kilka nadprogramowych kilogramów, zadbaj po prostu o zdrowy tryb życia!