Modelowanie brwi to ta część makijażu, którą część z Nam pomija, a szkoda, bo dobrze wymodelowane brwi od razu ocieplają buzię, nadają ostrzejszych rysów naszej twarzy i wyglądają po prostu ładnie. Czym modelować brwi? Co zrobić, żeby nie osiągnąć bardzo sztucznego efektu i jakimi produktami to robić?

Czego potrzebuję?

Aby wymodelować swoje brwi nie potrzebujesz połowy kosmetyczki specjalnych produktów do brwi! Wystarczy, że wyposażysz się w:

  • Pędzelek do modelowania brwi – ja używam pędzelka Hakuro H 85 (dostępny online w cenie ok.19zł). Można zdecydować się na tańszy odpowiednik np. pędzelek z Essence zakończony z jednej strony pędzelkiem, a z drugiej szczoteczką (8zł w Hebe)
  • Szczoteczki do wyczesywania brwi np. Essence (samej już od razu z kredką)
  • Cienia do powiek – dla blondynek powinien być lekko jaśniejszy niż dla brunetek – ja używam Paletki Au Naturele Sleek (ok.37,50zł), jest tam taki śliczny ciemno grafitowy cień idealny do modelowania brwi
  • Żelu do brwi – to już nadobowiązkowe, możesz żel zastąpić woskiem do brwi (bardzo ciężko dostępny w drogeriach). Tego produktu używam już pod sam koniec, aby ,,położyć” moje grube i sztywne włoski.

modelowanie brwi

Produkty, których używam do modelowania brwi

 

O czym pamiętać:

1. Łuk – powinien znajdować się na niewidzialnej linii łączącej nozdrze i źrenicę, oto jak go wyznaczyć:

modelowanie brwi

Gdzie zrobić łuk?

2. Zakończenie brwi – powinno znajdować się na niewidzialnej linii łączącej nozdrze z kącikiem zewnętrznym oka:

pędzelek do modelowania brwi

Gdzie skończyć brew?

Jak modelować brwi?

Modelowanie brwi to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa i zanim dobrze brwi wymodelujemy, to powinnyśmy je dobrze wyregulować. Niestety, w dzisiejszych czasach, mimo tysięcy gabinetów kosmetycznych, wymodelowanie brwi idealne graniczy z cudem, ale:

[success] Pamiętaj, że przy wyrywaniu brwi nie możesz pozbyć się zbyt dużej ilości. Kształt tzw. ,,plemniczka” jest dość niewskazany tzn. dużo włosów u nasady i bardzo cienko dalej. Najlepiej, aby brwi miały dość prostą linię i lekko zaznaczony łuk troszkę dalej od środka [/success]

Porada

Samo modelowanie polega po prostu na dokładaniu cienia do powiek tam gdzie masz prześwity i stworzeniu rodzaju poświaty pod twoimi regularnymi włoskami. Żeby nadać naturalnego wyglądu brwiom pod łukiem brwiowym można zastosować jasny cień dla złagodzenia efektu.