Każdego nadchodzącego sezonu styliści proponują różne oblicza Kobiety, na lato 2013 i wczesną jesień fryzjerzy z najlepszych Domów Mody powracają do lat 50. Najmodniejszy look tego sezonu to fryzura…

wyglądająca na mokrą tzw. wet look, który świeci i błyszczy! Tak Kobietę roku 2013 widzi Dom Mody Christiana Diora, a swoją wizję zaprezentował nw Paryskim Tygodniu Mody. Stylistą fryzur u Diora jest Guio Palau i to właśnie on promuje modą fryzurę na mokro. Inspiracji znany fryzjer Diora szukał w starych zdjęciach z lat 50., gdzie Kobiety miały uczesane piękne koki w tzw. ślimaki, dodał do tego błyszczący look i gotowe – modna fryzura na lato/jesień 2013 gotowa!

Modna fryzura w stylu Diora: jak zacząć?

Elegancka, wykwintna i stylowa mieszanka stylu vintage i nowoczesności to Dior 2013. Każda z Kobiet powinna spróbować zrobić sobie fryzurę w mokrym stylu. Ta fryzura 2013 nie jest taka trudna do wykonania, chociaż trzeba pamiętać, że przesada spowoduje, że włosy będą wyglądały na tłuste. Włosy możesz zarówno rozpuścić jak i zrobić koka ślimaka w stylu Diora, najważniejszy jest efekt mokrych włosów:

1
Najpierw przygotuj odpowiednio włosy. Nie mocz włosów w wodzie! Efekt mokrych włosów osiągniesz zwykłą pianką do włosów, musisz nałożyć jej dość dużo, zacznij od samej nasady włosa.
2
Teraz suszarką podsusz przednią część twoich włosów. Rób pasmo po paśmie, nadasz włosom objętości
3
Przyszedł czas na podział Twoich włosó na sekcje. Unieś do góry cały podsuszony przód włosów, zawiń je jakkolwiek i zawiąż gumką lub spinką
4
Resztę mokrych od pianki włosów zwiąż gumką w koński ogon tak wysoko jak tylko się da
5
Teraz zakręć ten koński ogon tak, aby uzyskać ślimaka (najlepiej jakby był dość rozłożysty/płaski) i wsuń dużo wsuwek, tak, aby gotowy już ślimak nie rozpadł się! Zrób test: pokręć głową w prawo i lewo, jeśli modna fryzura się trzyma to przejdź do następnego kroku!
6
Teraz, rozwiąż przód włosów, który na początku podsuszyłaś i podziel go na część lewą i prawą. Teraz, prawą część pociągnij do przodu i owiń wokół ślimaka, to samo zrób z lewą stroną, wsuwki pomogą Ci utrzymać sekcje. Możesz również ten podsuszony przód unieść razem do góry i jakby wsadzić w głąb ślimaka. I trendy fryzura gotowa!
7
Fryzurę usztywnij lakierem do włosów (np. czarny Taft) i popsikaj nabłyszczaczem, tylko nie dużo, bo będą tłuste!

Ta modna fryzura od Diora sprawi, że będziesz czuła się elegancko i kobieco!