Musiało do tego kiedyś dojść w modzie, projektanci skierowali swoje spojrzenia na daleki wschód i zakochują się na nowo w motywach orientalnych i tak znów kwiaty wiśni, chryzantemy, porcelanowe dzbany, a nawet smoki, które zagoszczą na europejskich bluzkach, spódniczkach, butach. Jakie są motywy orientalne?

Sklepy coraz odważniej wprowadzają do swoich kolekcji kimona, długie chińskie suknie, czy charakterystyczne sukienki na grubych ramiączkach ściśnięte w talii…

Gdzie to kupić?

1. Bluzka w stylu vintage River Island bez rękawów z motywami orientu w kolorach żółci, moreli, przecięta niebieskim. Koszt: ok. 120zł

2. Motywy orientalne znajdziemy również na tych brzoskwiniowych szortach na pasku z gumką River Island. Cena: ok. 50zł

3. Sukieneczka bez ramiączek z delikatną, podwójną baskinką w motywach kwiatowych River Island. Cena: ok. 80zł

4. Sukienka/tunika na jedno ramiączko, motywy orientalne River Island. Koszt: ok. 80zł

5. Bluzeczka z motywem kwiatu wiśni z ASOS.com. Koszt: ok. 100zł

6. Torebka na ramię, delikatne motywy orientalne, ACCESORRIZE. Koszt: ok. 200zł

7. Kolorowa sukienka Top Shop. Koszt: ok. 630zł

8. Bluzeczka z pudrowymi kwiatami na czarnym tle New Look. Koszt: 120zł

9. Kimono Top Shop. Cena: ok. 210zł

10. Orientalne szpilki Top Shop. Koszt: ok. 250zł

Motywy orientalne są bardzo mocnym akcentem, dlatego starajcie się unikać innych wzorzystych dodatków szczególnie na ubraniach, bo modne ubrania to nie znaczy ubrania przesycone wzorami; jeśli decydujecie się na orientalną spódniczkę, to nie zestawiaj tego z bardzo kolorową górą, postaw na klasyczne, gładką koszulę z długim rękawkiem, można dodać jakieś orientalne świecidełko (byleby w jednym typie  kolorów/wzorów) i gotowe!

Motywy orientalne bardzo lubią mieszkanki Ameryki, często w wielkich miastach, takich jak Nowy Jork, czy Chicago można spotkać Kobiety ubrane w przeróżne, świetnie zestawione motywy orientalne. Najczęściej typowy orient zestawia się z czymś nowoczesnym, aby efekt był w pełni zaskakujący! Można zestawić to np. z jeansem, bardzo fajnie wyglądają również kwiaty we włosach i inne akcesoria do upiększania naszej fryzury! Jak Ci się podoba?