Jak zwiększyć objętość włosa? Co nakładać na cienkie, rzadkie włosy, które nie chcą nabrać objętości? Jeśli jesteś posiadaczką dość matowych i słabo wyglądających włosów mamy dla Ciebie kilka preparatów i domowych metod, które nadadzą włosom MAXI objętość! Oto HITY powiększania włosów!

SKLEPOWE METODY:

1. SZAMPON L’Oreal Professionnel Volumetry, który zawiera kwas salicylowy trzymający Twoje włosy nie tylko w MAXI objętości, ale również zapewniający fryzurze dłuższą świeżość. Ten szampon, chociaż nie tani, bo kosztuje 40zł/250 ml świetnie nada się na cienkie, pozbawione blasku i przesuszone od słońca włosy!

2. ODŻYWKA – jeśli nie chcesz zmieniać szamponu i jesteś przyzwyczajona do jednego, możesz zawsze zainwestować w odżywkę. Kąpiel objętościową zapewni twoim włosom odżywka Volume Sensation od Nivea, której cena już bardziej przyciąga oko 10zł/200ml. Ta odżywka działa od samej cebulki włosa, nawilża i nie obciąża fryzury. Mogą ją zakładać z powodzeniem Kobiety o różnych odcieniach na głowie!

3. PUDER W SPRAYU, Got2b Volumania za 20zł/200ml. Te kosmetyk z kolei służy do modelowania pasm włosów, gdy spryskasz poszczególne z nich pudrem w sprayu, pasma od razu się uniosą!

4. KOLEKCJA Pantene do zwiększania objętości włosa, znajdziesz tutaj żel w spray’u zwiększający objętość do włosów cienkich, odżywkę Większa Objętość do włosów cienkich, 2-minutową Maskę Intensywnie Odżywiającą do włosów cienkich, szampon Większa Objętość do włosów cienkich oraz 24h lekką odżywka w piance do włosów cienkich!

DOMOWE METODY

Ale na cienkie włosy nie wpływają tylko produkty zakupione w sklepach, jeśli chcesz zwiększyć objętość włosów możesz zastosować kilka sprawdzonych, domowych sposobów:

1. Myj włosy częściej – twoje włosy już po 1 dniu wyglądają coraz gorzej, częstsze mycie produktami do cienkich włosów nie niszczy ich, a zapewni większą objętość

2. Suszenie – jeśli masz ochotę na MAXI fryzurę susz włosy głową w dół. Jeśli masz w domu dużą szczotkę, nawijaj pasma od samej nasady włosów i przesuszaj, to zwiększy efekt finalny!

3. Modelowanie – jak modelować, aby zwiększyć objętość? Wystarczy, że na cienkie włosy będziesz nawijała grubą szczotkę spryskaną lekko lakierem do włosów i susząc wyciągała je do góry. Nie bój się również lekkiej tapirki i u nasady  na końcach włosów!

4. MASKA NATURALNA – dwa żółtka połącz z puszką piwa (najlepiej ciemnego), pół cytryny i łyżka miosu i taką miksturę wetrzyj we włosy. Już nasze babcie wiedziały, że kurze jajo i chmiel poprawiają kondycję włosa, taką naturalną maskę do włosów spłucz bardzo dobrze wodą!

A jaki jest Twój sposób na MAXI objętość na cienkie włosy?

źródło zdjęcia: comb/Robert Sarkozi/Flikr