Cześć Kochane!

Jak nakładać podkład pędzelkiem? Oto jest pytanie. Niby nic, ale wiele Kobiet w moim wieku i starszych ma z tym problem, dlatego postanowiłam zebrać się i stworzyć dla Was takie małe vademecum nakładania podkładu pędzelkiem. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonana do pędzelka typu flat top to zapraszam na te makijażowe porady, które mogą się przydać!

FLAT TOP – to pędzel do nakładania podkładu, który wykonany jest ze specjalnego, zbitego, naturalnego włosia, które ma pomagać w redukcji smug i innych niepożądanych mazów, które mogą się pojawić, gdy fluid nakładasz palcem. Za pomocą pędzelka typu flat top możesz nałożyć kosmetyki płynny np. fluid, ale też kosmetyki mineralne. Pierwsza aplikacja fluidu może zakończyć się katastrofą i aby tego uniknąć trzeba znać kilka podstawowych rzeczy jak nakładać podkład pędzelkiem tego typu.

Jak nakładać podkład pędzelkiem?

Kluczem do sukcesu jest metoda zwana STEMPLOWANIEM. Każda z nas wie, jak Pani na poczcie przybija stempelki na kopertach, tak samo Ty musisz zachowywać się, gdy nakładasz podkład. Nie rozmazuj podkładu pędzelkiem po całej buzi tylko stempluj go, oczywiście dozwolone są lekkie ruchy rozmazujące (takie jak wycieraczka), ale nie dociskaj mocno i raczej unikach ich często. Podkład rozłóż za pomocą pędzelka dość równomiernie (kilka stempli na policzkach, brodzie, czole), a potem po prostu robisz resztę stempelków na całej twarzy.

3

Jaki flat top?

Z czystym sumieniem mogę polecić pędzelek typu flat top mari Hakuro, jestem posiadaczką dwóch takich czarodziejów H50 i H50s. Czym one się różnią? Praktycznie tylko rozmiarem. H50 (ok.35zł) jest większy i świetnie rozprowadza podkład w początkowej fazie, a H50s to jego mniejszy brat i radzi sobie z miejscami trudno dostępnymi (np. płatki nosa, czy granica między czołem, a włosami). Jeśli zastanawiasz się, ktory wybrać to ja na początek polecałabym większy Hakuro H50.

Dodatkowe porady:

  • MYCIE – myj pędzelek co 3, 4 dni (można rzadziej jeśli używasz go sama) pod strumieniem ciepłej wody za pomocą szamponu do włosów, lub wcierając go w mydło antybakteryjne. Pędzelek jest umyty, gdy włosie nabierze jasnego koloru (w Hakuro)
  • PSIKNIJ WODĄ – przed nabraniem na flat top fluidu psiknij pędzelek wodą termalną – wtedy nadmiar fluidu nie wejdzie w środek pędzelka, ale osadzi się tylko na czubku i ułatwi to późniejsze mycie takiego pędzelka.
  • PRÓBUJ – aż do skutku, metoda stemplowania wbrew pozorom do łatwych nie należy, ale próbuj i wreszcie wyjdzie!

Mam nadzieję, że trochę pomogłam i wytłumaczyłam jak nakładać podkład pędzelkiem, po więcej i bardziej wizualnie zapraszam do filmiku!