Lubisz się wyróżniać? Wiesz, że oprócz biżuterii klasycznej i tej tańszej, sztucznej znajdziesz mnóstwo fajnych i ciekawych rozwiązań, które na zachodzie są już normą, a do Nas dopiero docierają. Jednym z szałów biżuteryjnych są nausznice.

Co to jest, czy to nie jest za ciężkie i tylko dla nastolatek? Nausznice odkryłyśmy dawno temu, ale wtedy były nie popularne i raczej kojarzyły się z subkulturami, dzisiaj wracają jako modny i ekstrawagancki dodatek, zastępując kolczyki

Nausznice to specjalne kolczyki, które sprzedaje się zarówno w parach jak i pojedynczo. Są bardzo ekstrawaganckim rodzajem biżuterii, gdyż nie wyglądają jak zwykłe kolczyki, nawet najbardziej strojne. Nie musisz mieć przekutych więcej niż jednej dziurki w uchu, a rynku znajdziesz nausznice, których górną część  można zamknąć na uchu klikając jak klipsa, lub po prostu zahaczyć górę o swoje ucho.

Nausznice były kiedyś znakiem gotyckim, dlatego teraz dużo jest kształtów smoczych. Ale w sprzedaży dostępne są również bardzo delikatne, wysadzane kamieniami, srebrem, złotem, z białego złota, a nawet z kamieniami szlachetnymi.

Czy taka biżuteria jest ciężka?

Absolutnie nie! Taka biżuteria jest dość lekka, nie będzie Ci przeszkadzała, poza tym oto właśnie chodzi, żeby prezentowała się okazale, ale była lekka!

Wśród modnych modeli znajdziesz przede wszystkim żmijki, koty i węże, czyli kolczyki zwierzęce, będą świetnie prezentowały się do związanych włosów lub koka (tutaj warto mieć nausznicę z cyrkoniami). Taką biżuterię kupisz przede wszystkim w internecie, ceny idą od 19,99zł wzwyż. Będą ciekawym i ekstrawaganckim dopełnieniem Twojego stroju!

 Czy nausznice pasują tylko nastolatkom?

A dlaczego? Są nausznice bardzo eleganckie i będą pasowały starszym babeczkom i to nawet dużo starszym. Może nausznica ze złota lub srebra? Z jakimiś szlachetnymi kamyczkami? To ciekawe dopełnienie stylizacji i pokaże Twój charakter, więc nie bój się korzystać z nowinek w biżuterii i znajdź dla siebie idealną nausznicę!