Kryzys wszedł do Nas w butach i bez zaproszenia. Ciągle gdzieś słyszymy, że ktoś dostał wypowiedzenie z pracy. O nową pracę bardzo trudno, czy hasło nie mam pracy to już koniec świata? Jak dać sobie radę w nowej rzeczywistości?

Nagle tracisz wszystko na co tak długo pracowałaś i czujesz, że nie ma nikogo, kto w takiej sytuacji mógłby Ci pomóc? Nagle wszyscy przyjaciele milkną, a Ty wstydzisz się komukolwiek powiedzieć ‚ nie mam pracy‚? Nie jesteś sama! Codziennie wiele Kobiet traci pracę i nie ma ich kto wesprzeć.

Co można zrobić? Mam usiąść i zapłakać? Oto Kobiece porady jak znaleźć pracę:

1. Będę kurą domową?! Jeśli Twój mąż pracuje i proponuje Ci, żebyś została przez jakiś czas w domu, zajęła się obowiązkami domowymi to nie kłóć się i nie odmawiaj! Praca w domu nadal ma w Polsce bardzo złą opinię, którą próbowano już w telewizji łagodzić, nawet dzięki programowi Perfekcyjna Pani Domu, która uświadamia, że Kobieta w domu to również Kobieta Pracująca! Jeśli podejdziesz do tego spokojnie to i w pracy domowej można odnaleźć wiele satysfacji!
2. Bilbord z ofertą. Ludzie mają coraz bardziej niecodzienne metody szukania pracy, jeden z internetowych dziennikarzy wpadł na świetny pomysł zamieszczenia bilbordu z informacją kim jest i jakiej pracy szuka. Oferta dotarła do wszystkich potencjalnych dyrektorów w mieście, których zatrzymało czerwone światło na skrzyżowaniu. Mężczyzna znalazł pracę w tydzień
3. CV przez internet? Nie wysyłaj tysięcy CV przez internet – na szkoleniach biznesowych od razu słyszy się, że wysyłanie CV przez sieć uważane jest za podejście niepoważne (o ile firma nie prowadzi właśnie takiej formy rekrutacji)
4. Urząd Pracy – wstydzę się!? Coraz więcej ludzi odpuszcza sobie tę opcję (szczególnie jeśli nie ma prawa do zasiłku). Dlaczego? Z powodu wszechobecnej biurokracji i przysłowiowego ‚odbębniania’ petenta. Ale do Urzędu Pracy warto iść, chociażby, żeby zarejestrować się jako bezrobotny – masz wtedy ubezpieczenie państwowe!
5. Własny biznes – wbrew pozorom to ciężka i nie usłana różami ścieżka. Gąszcz dokumentów, a później ciężka praca od rana do nocy (jeśli chcesz osiągnąć sukces). Ale jeśli masz jakieś zaskórniaki i chciałaś kiedyś spróbować to TERAZ jest najbardziej odpowiedni moment, jeśli znów znajdziesz pracę u kogoś, szansa na własny interes znów odwlecze się w czasie!

Jeśli krąży Ci w głowie hasło nie mam pracy nie załamuj się, ale pamiętaj również, że pracodawca nie zapuka do Twoich drzwi sam z propozycją i ucałowaniem ręki!