Napęczniała i ciężka? Zima nie sprzyja zdrowemu trybowi życia i przez to czujemy się przygniecione po 7 miesięcznej zimnej porze roku! Żeby odzyskać wigor powinnaś zafundować sobie detoks, ale taki naturalny, bez ingerencji farmakologii! Wiosenne odtruwanie? Jak to zrobić, żeby nie bolał brzuch i nie było wzdęć?…

Oczyszczanie organizmu przyda się szczególnie w maju, kiedy pojawiają się nowalijki, w kuchni zaczynamy używać świeżych owoców i warzyw, aby nie mieć kłopotów żołądkowych przejdźmy przez ten proces łagodniej! Jakie są sposoby na oczyszczanie organizmu, czyli tzw. naturalny detoks? Oto one:

1. 7 DNIOWA dieta oczyszczająca

Pomóż swojej wątrobie i zacznij tygodniową kurację oczyszczającą. W jej trakcie nie jedz masła i smalcu jak również tłustego mleka i śmietany. W zamian za to pozwól sobie na chudy jogurt. Ogranicz również jasne pieczywo, przez tydzień jedz ciemny chleb (np. słonecznikowy, lub razowy z żurawiną). Pieczywo jasne zawiera dużo węglowodanów, które obtłuszczają Twoją wątrobę! Z mięs jedz tylko drób (np. pierś z kurczaka), której nie smaż na patelni, ale zamarynuj np. w rozmarynie, czy majeranku i czosnku i piecz w folii (przecież mniej się ubrudzisz!). Nie zapomnij w tym czasie o dużej ilość zieleniny, owoców i naturalnych soków (np. z wyciskanych pomarańczy)!

2. NA SEN: KARCZOCH

Jeśli nie masz ochoty na długie diety to zastosuj metodę naszych babć, codziennie przed snem zjedz karczocha świeżego, albo w zalewie. Jeśli w Twoim sklepie nie ma karczochów możesz kupić sobie ostropest plamisty lub coś z karczochem w tabletach, oczyści i zregeneruje wątrobę dzięki właściwościom żółciopędnym!

3. MISJA: PICIE

Pij soki, szczególnie z żurawiny i jabłkowy. Rób koktajle warzywne np. z buraków, marchewki i ogórka. Dziennie wypijaj ok 1 l wody mineralnej z kropelką cytryny!

4. ZIOŁA OCZYSZCZACZE

Wierzysz w magiczne siły ziół? Tak naprawdę nie są one takie magiczne, zostało udowodnione, że majeranek, jałowiec, tymianek i inne świeże i suszone zioła pobudzają wątrobę do produkcji soków trawiennych! Marynuj w tych ziołach mięsa i ryby. Uważaj na pieprz, sól i curry, które nie mają już takich właściwości.

A czy Ty przeprowadziłaś już oczyszczanie organizmu?