Off Fashion w Kielcach uważamy za otwarte! W ostatni piątek Galeria Sztuki Współczesnej WINDA w Kielcach zafundowała na ucztę dla duszy i dla ciała, Nasz Zespół był na fantastycznym pokazie mody BEYOND FASHION

Złoty gorset, który Joanna Krupa ma na sobie w każdej środowej czołówce TOP MODEL był projektowany przez bohaterkę piątkowego pokazu i zdobywczynię nagrody na Międzynarodowym Konkursie Mody OFF FASHION w Kielcach w 2010. Poznajcie prace Haliny Mrożek…

Klaudia z Top Model prezentująca zieloną konstrukcję Haliny Mrożek

…sama Halina zrobiła na nudziarze bardzo dobre wrażenie, uśmiechnięta, lekko zawstydzona i świetnie ubrana! Za tą drobną sylwetką kryje się bardzo kreatywna osóbka, absolwentka ASP w Krakowie, która za swoją pracę dyplomową Sculpt Couture otrzymała medal Akademii Sztuk Pięknych! To też zdobywczyni wielu nagród modowych, a w tym roku reprezentowała Polskę na konkursie Reimagine.

Halina Mrożek

Jej realizacje prezentowane były na wielu czołowych wystawach, między innymi w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, Galerii Nowej, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, czy Pałacu Sztuki w Krakowie, Art&Fashion Festival, Off Fashion, Warsaw Fashion Street i w wielu magazynach na całym świecie! Halina angażuje się w wiele przedsięwzięć modowych i fotograficznych, pracuje z artystami, kreuje osobowości sceniczne.

Doda była w złotym gorsecie i butach projektu zdolnej artystki

Doda prezentowała się również w koronie autorstwa Haliny

Wystawa BEYOND FASHION w Windzie to fantastyczna próba połączenia rzeźby z modą. Dla Haliny Mrożek interakcja z otoczeniem sprzyja powstawaniu masek. Całe życie odziewamy się i to nie przypadkowo wkładamy stroje uwzględniając aspekty kolorystyczne, fakturowe, czy kompozycyjne. Jesteśmy niejako nośnikami masek, które wkładamy i często nieświadomie kreujemy formy artystyczne. Inspiracją dla Haliny Mrożek są formy, konstrukcje, które są metaforą symbiozy między człowiekiem, a ubraniem.

Na wystawie każdy znalazł coś dla siebie, konstrukcje modowe bardzo kolorowe, pokazowe, wykonane z tworzyw sztucznych, techniką własną, co bardzo Nam zaimponowało. Co więcej, artystka tworzy nie tylko konstrukcje, ale również ciekawe buty!