Przypominają buty jeździeckie, wygodne, bardzo modne w tym sezonie i postanowiły podbić serca Polek. Oficerki – buty, których korzenie wywodzą się w obuwia militarnego znów chętnie wkładane są przez Kobiety na zachodzie. Czy przyjmą się również tutaj? Dlaczego są takie modne?

Oficerki szturmem biorą sklepy obuwnicze i sieciówki w całym kraju, a dzieje się tak z kilku powodów:[list_style_star]

  • Pokazuje się w nich Victoria Beckham i inne projektantki
  • Są wygodne i nadają się idealnie dla zmotoryzowanych Kobietek
  • Świetnie wyglądają do dziennej stylizacji
  • Komponują się z modną torebką oversize
  • Są często tańsze od ich odpowiedników na obcasie
  • Są po prostu modne na zachodzie[/list_style_star]

Oficerki, czyli kozaki jeździeckie świetnie wpasowują się w najnowszy trend promowany przez wielkie Domy Modny takie jak Valentino, czy Chanel, ma być lekko chaotycznie, męsko, wygodnie, to tzw. ,,messy style” (ang. niedbały styl). W takim stylu zakochały się gwiazdy z zachodu, ale i coraz częściej wybierają go Polki. W oficerkach pokazuje się u nas Maja Sablewska, Monika Brodka, czy Ania Dereszowska:

oficerki

Anna Dereszowska/KAPiF

Jak nosić oficerki?

Oficerki nie potrzebują dużo, aby Twoja stylizacja wyglądała świetnie, musisz pamiętać o kilku modowych poradach stylistów jeśli decydujesz się na tego typu buty, nudziara zapytała swojego stylisty z czym nosić oficerki, oto co usłyszała:

[dropcap_green] 1 [/dropcap_green] Wybieraj spodnie zwężające się ku dołowi, nogawki wkładaj w środek buta. Jeśli swoje oficerki zasłonisz nogawką spodni zniszczysz efekt, a noga będzie wydawała się o wiele krótsza!

[dropcap_green] 2 [/dropcap_green] Krótkie spódnice wyglądają do tego rodzaju butów lepiej niż spódnice ołówkowe! Oficerki nie przepadają za spódniczkami jeansowymi, w tym sezonie wybieraj skórzane z ażurowymi wzorami lub w kratkę.

[dropcap_green] 3[/dropcap_green] Torebka oversize to perfect match z takimi kozakami, mała torebka niszczy efekt (o ile nie jest to np. rockowa kopertówa wysadzana ćwiekami).

Gdzie to kupić?

Modne buty damskie tego typu kupisz w tym sezonie w wielki sklepach obuwniczych, nudziara doradza wybierać te lekko lakierowane, te z subtelnymi ozdobnikami, podobne do typowo jeździeckich butów na konie. Oto dwie perełki tego sezonu pochodzące z ZARY:

buty

Mat.prasowe ZARA

butz1

Mat.prasowe ZARA

Masz już buty na zimę? Zdecydowałabyś się na takie?