Ile z Nas Drogie Panie nie marzy o przeżyciu miłości rodem z Harlekina, Przeminęło z wiatrem, albo chociażby Casablanki? Jaka jest dobra książka na jesień do poduszki? ,,Książka na jesień” to następne miejsce w sercu nudzi@ry, zajmująca się polecaniem ciekawych Najlepszą porą na miłość jest oczywiście czas jesienny, gdy liście opadają z drzew, na dworze plucha, a w naszych sercach tli się to wspaniałe uczucie pożądania i szczęścia…Oprócz spacerów z ukochanym wolny czas popołudniowy możesz spędzić nad ciekawą, babską lekturą, najlepiej o miłości, którą chciałabyś przeżyć, bądź waśnie przeżywasz…

Dzisiejszym tytułem jest kultowa już książka Nicholasa Sparksa pt. Pamiętnik (ang. The Notebook). Sparks słynie z bardzo pięknego stylu pisania, jego bohaterowie są realni i podobni do nas, a historie w jego romantycznych powieściach mogły by dziać się w sąsiedztwie. Kobiety na całym świecie zakochały się w Sparksie, w tej magii jaką przekazuje w swoich książkach. Każda z nich jest inna, ale podobna, duma nad wieloma problemami społecznymi o prezentuje miłość, którą każda z nas chciałabym przeżyć.

Książka Pamiętnik, to romantyczna, pełna pasji i pożądania historia miłosna dwojga ludzi Noah i Allie, których rozdzieliły różnice społeczne, ale połączyła nastoletnia miłość. która odradza się niczym płomienie, kiedy to Allie po latach spotyka Noaha. Dlaczego książka nazywa się pamiętnik? To kolejne, unikalny pomysł Sparksa. Historię opowiada bowiem sam Noah, który teraz jest już siwym staruszkiem, opuszczonym przez dzieci i wnuki z wielkim ciężarem na własnych piersiach, ze wspomnieniami i chęcią powrotu do świata , którego już nie ma, chociaż na chwilkę, chociaż na sekundkę…Czy uda mu się przywrócić wspomnienia i dawny  żar tak mocno płonący w sercach nastolatków w okrutnych warunkach po II wojnie światowej? Przekonajcie się same Dziewczyny, ze nas ta książka wycisnęła ostatnie łzy, świat wirował przez kilka kolejnych dni i ta chęć przeżycia takiej samej miłości jak Noah i Alli…

Dla ciekawskich – ta super książka na jesień doczekała się swojej adaptacji na dużym ekranie, film pod takim samym tytułem jak książka z Ryanem Goslingiem i Rachel Mcadams  w rolach głównych. Bohaterowie dobrani dość dobrze, jak dla nas film lepszy niż książka, chociaż osobiście do roli Noaha wybrały byśmy kogoś zupełnie innego (mimo ogromnej sympatii dla Ryana Goslinga).

Na uwagę zasługuje na pewno kreacja Jamesa Marsdena (Pamiętniki wampirów) wcielającego się w postać Lona (narzeczonego Alli). Marsden ma to coś, czego brakuje wielu aktorom, jest bardzo przekonujący i atutem jest tutaj jego południowa uroda. Film zebrał bardzo dobre recenzje, tak samo jak podczas czytania książki. płakałyśmy jak bobry, szczególnie podczas oglądania ostatnich scen. Czy siła miłości wygra z potworną rzeczywistością i śmiercią? Przekonajcie się same Drogie Kobietki.

My taki rodzaj literatury określamy mianem ‚onionowe’ (z ang. onion – cebula), gdyż łzy lecą same, czasem bez odpowiedniej przyczyny, po prostu wczuwając się w te postaci Sparks zabiera nas w świat do którego każda chciałaby chociaż na sekundę przynależeć.