Pędzel do podkładu nie należał do moich ulubieńców od początku. Kiedyś wydawało mi się, że nic nie nałoży podkładu lepiej niż moje sprawne ręce, ale z wiekiem i doświadczeniem rozumiałam, że nakładanie podkładu pędzlem to najwygodniejsza i najbardziej efektowna metoda nakładania fluidu na moją twarz.

 

Moja historia porzuconego Flat Topa

Dzisiaj będzie krótko na temat kultowego pędzla do fluidu H50 i H50s w polskiej firmy Hakuro. Ja kocham to co dobre i polskie, a na pędzle typu Flat Top natknęłam się pierwszy raz w Stanach. Gdy nałożyłam make-up pierwszy raz Flat Topem od razu schowałam go głęboko do ostatniej szuflady zła na siebie, że kupiłam takiego bubla…Aż mój przyjaciel, wizażysta pokazał mi pół roku później co źle robiłam…Nie chciałabym, żebyś Ty popełniła taki sam błąd jak ja, więc nagrałam filmik z teorią i praktyką nakładania podkłady Flat Topem Hakuro H50 i H50s.

Jak nakładać podkład pędzlem typu Flat Top?

Byłaś kiedyś na poczcie? Flat Top nie służy do rozcierania podkładu na buzi, ale STEMPLOWANIA go, tak samo jak Panie na poczcie stemplują koperty, tak Ty zabierz się na zakładanie podkładu Flat Topem. Rób to liniowo, warstwa po warstwie. Nie naciskaj zbyt mocno pędzla do podkładu, bo on i tak świetnie sobie poradzi z dotarciem do trudno dostępnych miejsc.

pędzel do podkładu

 Moje dwa ulubione pędzle do podkładu H50 i H50s

Czy się różni H50 od H50s

To dokładnie te same pędzelki do fluidu tyle, że inne gabarytowo. H50 jest pędzelkiem zdecydowanie większym, choć sama rączka nie różni się zbytnio od mniejszego H50s. Nie potrzebujesz mieć ich obu, wystarczy, że na początek zaopatrzysz się w H50, a zdecydowanie łatwiej przyjdzie zaprzyjaźnić się po czasie z H50s. Ten mniejszy Hakuro (H50s) jest po porostu bardziej precyzyjny i dotrze w okolice trudno dostępne, jednak H50 też spokojnie sobie z nimi poradzi!

Jakieś wady?

Przy pierwszych użyciach możesz odczuwać, że pędzel do podkładu pożera więcej kosmetyku niż gdy malowałaś się ręką, ale gdy dojdziesz do wprawy to przekonasz się, że nie trzeba nakładać aż tak dużo fluidu, żeby Hakuro poradził sobie z całym make-upem.

3

Jeśli zaczynasz przygodę z make upem, kup sobie H50

O czym pamiętać?

Przed użyciem pędzel do podkładu dobrze jest psiknąć zwykłą wodą (w atomizerze), to uchroni pędzel przed pochłanianiem dużej ilości podkładu do środka.

Jak myć?

Najlepiej co drugi, trzeci dzień, choć jestem realistką i wiem, że Kobiety mają mało czasu na takie czynności. Myj szamponem do włosów lub mydłem Biały Jeleń.

4

Ile kosztuje?

Hakuro H50 kosztuje ok. 30-40zł w internecie, a jego młodszy kolega to wydatek rzędu 25zł.